'İkinci Bahar'a Adım Attılar

Antalya’da Yaşlılar Evi’nde tanışan 72 yaşındaki Hüseyin Soner ve 62 yaşındaki Filiz Akyer, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yeni bir hayata yelken açtı. Soner ve Akyer arkadaşlarının huzurunda nişanlandı.

'İkinci Bahar'a Adım Attılar
 
Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlıların buluşma mekanı olarak hizmete açtığı Yaşlılar Evi’nde 1 Kasım’da tanışan 2 torun sahibi Hüseyin Soner ile 3 torun sahibi Filiz Akyer bugün aynı yerde nişanlandı.
 
Antalya’da 10 yıldır çocuklarıyla birlikte yaşayan Filiz Akyer, tanışma teklifinin Hüseyin Soner’den geldiğini söyledi. ’Ne zaman tanıştınız?’ sorusunda Soner, "105 gün" oldu diyerek cevap verdi.
 
Yaşlılar Evi’ndeki arkadaşları aracılığıyla tanışma teklifinin kendisine ulaştırıldığını anlatan Akyer, "Burada hepimiz bir aile gibiyiz. Arkadaş çevresindeyiz. Fakat beyefendinin nezaketi, görgüsü, kendisinin de benim gibi İstanbullu oluşu, aynı kültürden gelişimiz bizi yakınlaştırdı" diye konuştu.
 
İkili arasında dans arkadaşlığı olarak başlayan yakınlaşma zamanla yerini farklı heyecanlara bırakırken, Soner’in yazdığı bir şiir çifti Sevgililer Günü’nde nişanlanma noktasına kadar getirdi. Soner, Filiz Akyer’in gönlünü kazanmasını sağlayan şiirini büyük zevk ve heyecanla yeniden okudu:
 
"Aşk nedir diye kendime sordum. Taştan yapılmışım sevemem diyordum. Gün gelir ki kalp çarparmış. Anladım şimdi benim de bir kalbim varmış."
 
Emekli inşaat mühendisi olan Soner, 20 sene önce Antalya’ya yerleştiğini söyledi. 1 Kasım günü tanıştığı Akyer’le birbirlerine ilginin zaman içinde arttığını anlatan Hüseyin Soner, "Birbirimizi anlıyor, sıkıntılarını gayet iyi biliyoruz. O şekilde bugünlere geldik" dedi. Soner, Akyer’le sonsuza kadar devam edecek bir birlikteliği amaçladığını da sözlerine ekledi.
 
Soner, nişan yüzüklerini takmadan önce Filiz Akyer’i elinden tutarak Akdeniz manzarası eşliğinde önce herkesin Sevgililer Günü’nü kutladı, ardından Akyer’i özel olarak kutlayarak iki buket çiçeği reverans yapıp elini öperek takdim etti. Sonrasında Hüseyin Soner evlilik teklifini yaptı. "Allah’ın emri peygamberin kavliyle" diye başlayan sözlerin ardından, "Ömür boyu birbirimizi severek benimle evlenmeye kabul eder misiniz?" diye sordu. Gelin adayının teklifi kabul etmesi kolay olmadı. Gözleri önce Yaşlılar Evi’ndeki yakın arkadaşlarını aradı, onlara baktı, sonra yeniden Soner’e döndü ve yanağından öperek ’Evet’ dedi. Hüseyin Soner, aldığı ’evet’in ardından tek taş yüzüğü Akyer’in parmağına taktı.
 
Muratpaşa Belediyesi Yaşlılar Evi’nde çifti ilk tebrik eden arkadaşları olurken gelin adayının en yakın arkadaşlarından Ayten Şirinler, çiftin birlikteliğine ilişkin duygularını "Hoşuma gitti memnun oldum" diyerek anlattı.
 
Azize Baturay, Soner ve Akyer’in ilişkisini görüşmeye başladıkları andan itibaren farkında olduğunu belirterek, "15 gündür olacağını biliyorduk. Anlamlı günde yüzüklerin takılması da güzel oldu" dedi.
 
Gelin ve damat adayını tanıştıran Yaşlılar Evi’nin müdavimlerinden Mehmet Salih Çelik, çiftin önce sürtüşmeler yaşadığını ama çabuk atlattıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER