'İki Başbakanla Seçime Gidiyoruz'

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhuriyet tarihinde ilk kez Türkiye’nin iki başbakanla seçime gittiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aynı zamanda başbakan yetkilerini kullandığını söyledi.  

'İki Başbakanla Seçime Gidiyoruz'
Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde esnaf ziyaretlerini gerçekleştiren Tahsin Tarhan seçimlere 17 gün kala iktidar partisinde çok başlı bir yönetim yaşandığını ileri sürdü. Tarhan, "7 Haziran Seçimleri önemliydi. Biz vatandaşımızın mesajını aldık ve koalisyon için kolları sıvamıştık. Ancak Saray’ın müdahalesi ile hükümet kurulamadı. Türkiye zorlu bir dönemde seçime gidiyor. Bu kez Cumhuriyet tarihinde ilk kez iki başbakanla seçime gitmekteyiz. Başbakanın yanında bu yetkileri kullanan ikinci isim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dır. Yasama ve yürütmenin yetkilerini tek başına kullanmak istemektedir. Yürütme iki elde. Bu karışıklığa son vermek ve Türkiye’yi istikrarlı bir yönetime kavuşturmak için çare CHP’nin 1 Kasım’da iktidara gelmesidir. İstikrar için bu şarttır" diye konuştu.
 
Ankara’da yaşanan katliam nedeniyle Türkiye’nin zor günler geçirdiğini ifade eden Tarhan şöyle devam etti:
 
"Türk halkını acılara alıştırdılar. Biz seçim öncesi esnafımıza, ticaret erbabına yapacağımız destekleri anlatmak isterdik. Ama yaşadığımız acı olaylar nedeniyle bunları söylemek içimizden gelmiyor. Büyük siyasi hatalar yapıldı. Dış politikada büyük hataların sonuçlarını yaşıyoruz. Bizim Libya’nın, Irak’ın, Suriye’nin, Mısır’ın iç işleri ile ne işimiz olur? Bu ülkelerdeki rejimleri değiştirmekle uğraşacağımıza sınırlarımızın güvenliği ile uğraşmalıydık." 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2015, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER