İHH'daki Aramayı Kim Yaptı?

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) Kilis Şubesi’nde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından arama yapılmasından sonra yeni bilgiler ortaya çıktı.

İHH'daki Aramayı Kim Yaptı?

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan bir operasyon çerçevesinde Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı’na bir yazı gönderilerek ismi açıklanmayan bir kişinin gözaltına alınması ve Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi Kaçkarlı Mahmut Caddesi No 15 sayılı ikamette arama yapılması istendi. Bu yazı üzerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah saat 06.30’da Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi Kaçkarlı Mahmut Caddesi No 15 sayılı ikamette arama yapılması istendi. Bu arama emri ise kapalı zarf ile adres yazıldığı için polis ekipleri, adrese geldiklerine İHH Kilis Şubesi olduğunu görmesi üzerine arama yaptılar. Arama esnasında İHH’nın avukatının da hazır bulunduğu, her hangi İHH çalışanının veya yöneticisinin dışarı çıkarılmadığı öğrenildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İHH Kilis Şubesi’nde bazı bilgisayarlara polis incelemek üzere el koyarken, bir kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

 
Van ilinden her hangi bir polisin operasyon için gelmediği, tamamen Kilis İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER