İğne Yaptırdıktan 10 Dakika Sonra Öldü

Adana’da 59 yaşındaki Gülay Dündar, eklem ağrıları şikayetiyle gittiği sağlık kabininde iğne yapıldıktan 10 dakika sonra geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

İğne Yaptırdıktan 10 Dakika Sonra Öldü
Küçükdikili Çınarlı Mahallesi’nde oturan Gülay Dündar, 12 Ekim günü eklem ağrıları artınca oğlu 18 yaşındaki Hüseyin Dündar ile birlikte evlerinden 200 metre ileride bulunan özel bir sağlık kabinine gitti. Şikayetini anlatan Gülay Dündar’a görevli iddiaya göre iğne yaptı. Sağlık kabininden çıkan Dündar, yürüyerek evine giderken yolda fenalaştı. Vücudunda kaşıntı ve morluklar başlayan Dündar, oğlunun yardımı ile sağlık kabinine geri döndü. Çağrılan ambulansla özel bir hastaneye götürülen Dündar yapılan müdahaleye karşın hayatını kaybetti.
 
Kalp krizi sonucu öldüğü bildirilen Dündar’ın çocukları, yapılan iğne yüzünden öldüğünü iddia edince cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.
 
İĞNEDEN ÖLDÜĞÜ İDDİASI
 
Dündar’ın ilk eşinden olan oğlu Orhan Beyazgül sağlık kabini işletmecisi ve çalışanlardan şikayetçi olduğunu söyledi. Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek rapor sonucuna göre dava açacaklarını belirten Beyazgül, "Annem ikinci evliliğinden olan kardeşim Hüseyin ile birlikte yürüyerek sağlık kabinine gitti. Hiçbir test, hiçbir alerji araştırması yapmadan iğne yapıp göndermişler. İğne yapıldıktan sonra kardeşim ile birlikte eve dönerken de fenalaştı. 10 liralık iğne yaptılar, annem öldü. Bu durumun Adli Tıp Kurumu raporuyla kesinleşmesinin ardından dava açacağız" dedi.
 
Sağlık kabininin sahibi ise olaydan sonra işyerini kapatarak ortadan kayboldu. Cumhuriyet Savcısı da iddialarla ilgili soruşturma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER