İETT Kuyrukları Bitiyor

İETT, öğrencilerin indirimli seyahat kartlarını kayıt esnasında almalarını sağlayacak yeni bir uygulamaya hazırlanıyor. İlk kez gerçekleştirilecek bu uygulama ile kuyrukta sıra beklemek de tarihe karışıyor.

İETT Kuyrukları Bitiyor

Yüksek Öğretim Kurulu ve üniversitelerle ortak bir çalışma yürüten İETT, öğrencilerin indirimli seyahat kartlarını kayıt esnasında almalarını sağlayacak yeni bir uygulamaya hazırlanıyor.

Öğrenciler, ilk kez gerçekleştirilecek bu uygulama ile hem kuyrukta beklemekten kurtulacaklar, hem de indirimli seyahat kartlarını beklemeden, anında alabilecekler. Ayrıca, bu sistem sayesinde öğrenciliği ve öğretmenliğini devam eden kart sahiplerinin vize işlemleri de otomatik olarak gerçekleştirilecek.

İETT, seyahat kartı başvuruları için kısa bir süre sonra randevulu sisteme geçiş yapacak.

Seyahat kartı talep eden kişilerin zaman kaybını önlemek, müşteri yoğunluğunu kontrol etmek ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla tüm seyahat kartı kullanıcıları Temmuz ayından itibaren randevu alarak işlem yapabilecekler.

Öğretmen ve öğrenciler ise 1 Eylül 2012 tarihinden itibaren bireysel başvuru yerine, kurumsal, online veya e-randevu sistemi ile başvuruda bulunabilecekler.

Ayrıca, toplu taşıma araçlarında ücretsiz geçiş imkanı sağlayan kartlar elektronik karta dönüştürülüyor.

Bağlı bulundukları kurum tarafından kendilerine verilen personel kimlik kartlarıyla bu haktan yararlanan gazeteciler, polisler, zabıta görevlileri, şehit aileleri, SGK tarafından verilen 'serbest' kart sahipleri ile gazilerin, 1 Ağustos 2012 tarihine kadar elektronik kart alması gerekiyor.

Bu tarihe kadar ücretsiz geçiş imkanı sağlayan kişilerin elektronik kartlarını almaması durumunda, 1 Ağustos 2012 tarihinden itibaren ücretsiz geçiş imkanından yararlanamayacak.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2012, 17:00
YORUM EKLE

banner47