İdama Öcalan'lı Gönderme!

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Özgecan Aslan cinayetinden sonra gündeme gelen idam tartışmalarına değinerek, "Biz şehit aileleri ve gaziler olarak idamın gelmesini istedik. Şimdi idam isteyenlere sesleniyorum; İmralı’daki Abdullah ağabeyiniz(!) varken idam gelmez" dedi.

İdama Öcalan'lı Gönderme!
Mersin’de üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın öldürülmesinden sonra kamuoyunda dile getirilmeye başlanan ’İdam cezası uygulansın’ talebine tepki gösteren Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gaziler olarak uzun zamandır terör örgütü üyelerinin idamla cezalandırılmasını istediklerini hatırlattı. Özgecan Aslan cinayetinin kabul edilemez olduğunu söyleyen Kumartaşlı, "Bir ruh hastası, insanlıktan çıkmış cani, kızımızı hunharca öldürdü. Bu olaya en yüksek perdeden tepkimizi koyuyor, kınıyor ve en ağır şekilde cezalandırılmasını bizler de istiyoruz. Hatta idam edilmelerini istiyoruz. Aileye başsağlığı dileyerek şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu buradan belirtiyoruz. Bizler şehit aileleri ve gaziler olarak hemen her basın açıklamamızda ’Memlekete idam cezası getirilsin, bölücü başı, bebek katili Öcalan asılsın’ dedik. ’Şehitlerimizin kanı yerde kalmasın’ dedik. Özgecan gibi veya şu an Özgecan’ın yaşında öksüz, babasız kaç tane şehit yetimimiz, kızımız var? Veya beşiklerinde teröristler tarafından kaç tane kız çocuğu ve anneleri kurşuna çizildi?" diye konuştu.
 
’SAMİMİ OLUN’ ÇAĞRISI
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından idam cezası ile ilgili açıklamalar yapılmasının ardından milletvekili olmak isteyen kişilerin de ’İdam cezası gelsin’ demeye başladığına dikkat çeken Kumartaşlı, şöyle dedi:
 
"Benim tavsiyem açıklama yaparken daha dikkatli olunması ve herkesin kendi olması. ’O, bu, şu dedi, biz de aynı açıklamayı yapalım’ düşüncesiyle değil, kendi vicdanını dinleyerek, kendi eşini, kızını, oğlunu düşünerek bu kişilerin açıklama yapmalarını tavsiye ediyorum. ’İdam getirilsin’ diyenlere bir açıklamam olacak. Bu ülkede idam getirilmez beyler, bayanlar. Hiç beklemeyin. Seçim öncesi memleketin gazı alınıyor. İmralı’da terörist başı, bebek katili İmralı canisi Abdullah ağabeyiniz (!)oldukça bu memlekete idam getirilmez beyler, bayanlar."
 
’73 KURŞUNLA ŞEHİT EDİLDİ’
 
Terör örgütünün Türk Ordusu’na karşı kin ve nefret beslediğini, idam tartışmalarının da bu çerçevede ilerlemesi gerektiğini vurgulayan Kumartaşlı, terör saldırılarında şehit düşen 2 askeri örnek gösterdi. Kumartaşlı, "Jandarma Uzman Çavuş Yasin Mergen, 13 Ekim 2010’da, Tunceli Ovacık’ta çatışmada şehit edildi. Mergen, 73 kurşunla şehit edildi. Bunu otopsi raporlarından öğreniyoruz. Nasıl bir kindi bu? Yasin Mergen bekardı ama onun da annesi vardı. Belki evlenecekti, kız çocuğu olacaktı. Neden onun ailesini düşünmüyorsunuz da şimdi idam çığırtkanlığı yapıyorsunuz? 21 Ekim 2007’de Dağlıca’da şehit olan Piyade Er Yavuz Öztürk, şehit olana kadar teröristlere karşı koydu. Teröristler, Yavuz Öztürk’ün 2 gözüne kurşun sıkıyor. Bu saldırılarda neden idam gündeme gelmedi?" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER