banner51

'İçi Boş Laflara Kanmayınız'

İzmir’de seçim çalışmalarına devam eden Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Basmane semtindeki ziyaretlerin ardından Gültepe semtine gitti.

'İçi Boş Laflara Kanmayınız'
Toros pazar yerinde toplanan kalabalığın sevgi gösteri altında, Binali Yıldırım, Konak Belediye Başkan Adayı İlknur Denizli’nin ardından kürsüye çıktı. Belediyenin çalışmadığını söyleyen Yıldırım, "Binali Yıldırım kimdir, yavaş konuşan, hızlı iş yapan adamdır" dedi. Binali Yıldırım, "Değerli hemşerilerim sevgili gençler, hanımefendiler sizinle gurur duyuyoruz. Bu gördüğünüz havayi fişekler; 30 Martta İzmir’de tarih yazacağımızın habercisidir. Gençler yaşlılar, kadınlar bütün hemşerilerim 30 Martta İzmir’de tarih yazmaya hazır mıyız. Değerli hemşerilerim sizden özür diliyorum, iki saattir bekliyorsunuz. Kemeraltı’na bir girdik çıkamadık tam bir sevgi seli kolunuzdan tutup içeri aldılar yemeden içmeden göndermediler bizi. Saatler şaştı işler şaştı gördüğümüz bu ilgi bu sevgi bizi heyecanlandırdı. Bizim felsefemiz; hataları örtmede gece gibi tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ya göründüğün gibi ol yada olduğun gibi görün.’ Mevlana böyle diyor bize lazım olan bu. İzmir’in her karış toprağını her yerinde yaşayan her mahallesinde her etnik gruptan her bölgeden gelen tüm hemşerilimizi bir bileceğiz bağrımıza basacağız. Birlikte İzmir olacağız. İzmir’in sahili başka tepeleri başka merkezi başka köyleri başka hiçbir şekilde hizmette ayrımcılık yapmayacağız. Bunlar yorum yaparken bakıyorsunuz yol bir yerden kesilmiş toprak sonra asfalt yapılmış ne oldu diyorsunuz buradan bize oy çıkmayınca yapmadık diyorlar. 30 martta da siz atlayacaksınız. Bizim için siyaset eşit hizmettir arkasında hizmet olmayan siyaset bizim için teferruattır. İki saat esnafla sohbet ettik. Bir söz et bin dinle. Çok dolmuşlar. Neler var neler şu gördüğünüz Toros girişi var çıkışı yok. 27 yıl önce burada girişte vardı çıkışta. Herkes gidiyor ileri İzmir gidiyor geri. Hata İzmirlinin değil biliyor musunuz bu şehir cumhuriyetin kurulduğu şehir, ilk milli fuarının kurulduğu ticareti Türkiye’de başlatan şehirdir. Anadolu’nun en batısında açılan kapısıdır. Bu şehrin bu kadar meziyeti var, ama gel gör ki bu şehri yönetenler son 10 yıl içinde şehri büyük bir köy yapmayı başardılar. Rahmetli Ecevit’in mekanı cennet olsun. Ecevit rahmetli ömrünü köy-kent projesine verdi, ama ömrü vefa etmedi. Fakat İzmir kendiliğinden bunu başardı. İzmir’in hali perişanlığı ortada. Şimdi İzmir’de diyorlar ki kentsel dönüşüm lazım, 10 senedir aynı terane. Fakat siz biliyor musunuz onların kentsel dönüşüm dediği şey bu şehirde yağmur yağınca kentin sele dönüşmesi, öyle mi? Yağmur geldi bolluk bereket. İzmir’de yağmur yağacak dendiği zaman herkes kara kara düşünüyor. Kovasını alan koşturuyor yazıklar olsun. Eğer bir şehrin itfaiyesi de seller içinde kalıyorsa kim kurtaracak kim. Hiç merak etmeyin bu şehri kurtaracak ekip karşınızda. Bu şehri bu yoksulluktan kalkındıracak insanlar karşınızda. Alt yapı yok üst yapı yok. Otopark yok. Metrodan umudu kesti" dedi.
 
İÇİ BOŞ LAFLARA KANMAYIZ
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ’İzmirliyiz yaparız’ seçim sloganını ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisiyle ilgili sözlerini de eleştiren Binali Yıldırım, "Bize İzmirli hemşerilerimiz gerek öyle izmirliyiz yaparız gibi boş laflara kanmayın. İzmirliyiz yaparız iyi bir laf ama İzmir’e ne yaptın diye sorarlar adama. Seçime iki ay kala Kordon’a bisiklet yolu yapmakla İzmir’e hizmet yapmak değildir. Seçime beş kala tramvay yapıcam diye ihaleye çıkmak hizmet yapmak değildir. Eften püften işleri proje yaptım diye açmak hizmet yapmak değildir. Başkan bir şey söyleyemedi beni genel başkanına havale etti. O da çıktı bana İzmir’in sokaklarında nasıl gezeceğimi sordu. Ben sana bir şey söyleyeyim mi arkadaş, gelseydin de İzmir sokaklarında nasıl gezildiğini görseydin. Toros meydanına gel de bir gör nasıl gezdiğimi, Sen bırak bu işleri sen beni merak etme seçim yakın eline bir mavi kurdele bağla da oy kullanmayı unutma. Geçen oyunu kullanamadın.
 
Gençler bakın bizimle bunların hiçbiri aşık atamaz. Niye biliyor musunuz bizim geçmişimiz belli. Arkadaş 11 yıla dön bak 11 yılda Türkiye’nin her köşesine git, havayolunu halkın yolu yaparak bu günlere geldik. Bu çevre yolunu kim yaptı. 52 kilometrelik yolu kim yaptı. İzmir’e ne yaptınız. İzmir’e bizim 11 yılda yaptıklarımızın eğer bunlar zekatını yapsalardı İzmir ihya olurdu zekatını bile yapamadılar. İzmirliyim demek sorumluluk ister, İzmirliyim demek onların sesine kulak vermek demek. Sen efsane bakan Ahmet Piriştina’nın vefatıyla 10 dakika da Başkan oldun, efsane başkanın sana bu şehri borç gırtlakta mı verdi? Kemiklerini sızlatıyorsun onun. Bu nankörlüktür başka izahı yoktur" diye konuştu. Binali Yıldırım konuşmasının ardından partililerle toplantı yapmak üzere alandan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER