Huzurevi Sakinlerine Yükümlü Morali

Yozgat'ta Denetimli Serbestlik yasasından faydalanarak cezalarının son bir yılını denetim altında geçiren yükümlüler, Aile ve Sosyal Politikalar Kurumu’na bağlı Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde barınan yaşlıları ziyaret edip sohbet ederek moral takviyesinde bulundu.

Huzurevi Sakinlerine Yükümlü Morali
Yozgat Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, eğitim ve iyileştirmeden sorumlu iki öğretmen öncülüğünde Huzurevi’ne gelen 35 yükümlü, burada barınan 33 erkek, 26 kadın olmak üzere 59 yaşlının tek tek ellerini öpüp onlarla sohbet etti. Müdür Çanak, Huzurevi sakinlerini unutmamanın toplumsal bir görev olduğunu belirterek, yükümlülere yapılan iyileştirme faaliyetleri içerisine huzurevi ziyaretlerinin de dahil edildiğini belirtti. Çanak, "Denetimli Serbestlik Müdürlüğü olarak huzurevinde bulunan yaşlıların hayat tecrübelerini yükümlülere aktarmak suretiyle yükümlülerin bunlardan ders çıkartmalarını sağlamayı hedefledik" dedi. Ziyarette, yaşlılar anılarını anlatırken zaman zaman duygulu anlar da yaşandı.
 
Denetimli Serbestlik’ten yararlanan yükümlülerin huzurevi ziyaretlerinin belirli günlerde devam ettirileceği bildirildi. Denetimli Serbestlikten yararlanan yükümlülerin, geçen yıl da 5 bin adet ağaç fidesini toprakla buluşturduğu kaydedildi. Yozgat Denetimi Serbestlik Müdürlüğü’nün, denetimli serbestlik yasasından dolayı takip ettiği dosya sayısının 940 olduğu, bunlardan 63’ünün infazının kamu hizmeti olarak gerçekleştirildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER