banner9

Hurdacıyı Arkadaşları Öldürmüş

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde başına sert bir cisimle vurularak öldürülen 28 yaşındaki Şehmus Tutuş’un cinayet şüphelisi olarak yakalanan arkadaşları Hüseyin B. ve Murat Y. tutuklandı.

Hurdacıyı Arkadaşları Öldürmüş
 
29 Ocak’ta ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaki Arıklı Mahallesi’nde akşam saatlerinde vatandaşlar bir tarlanın kenarında erkek cesedi gördü. İhbar üzerine olay yerine giden jandarma ekipleri yaptıkları incelemede, cesedin hurdacılık yapan Şehmus Tutuş’a ait olduğunu ve başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğünü belirledi. Cinayetle ilgili başlatan jandarma ekipleri, ölen Şehmuz Tutuş’un arkadaşları Hüseyin B. ve Murat Y.’yi gözaltına aldı.
 
BAŞINA SOPAYLA VURMUŞ
 
Jandarmada cinayeti itiraf eden şüphelilere, olayın meydana geldiği yerde tatbikat yaptırıldı. Şüphelilerden Hüseyin B., yaşamını yitiren Şehmus Tutuş’la aralarında alacak anlaşmazlığı olduğunu, bu nedenle çıkan tartışmada başına sopayla vurduğunu ancak öldürme kastının olmadığını iddia etti.
 
Olay sırasında Şehmuz Tutuş ile Hüseyin B.’nin aralarında tartıştıklarını iddia eden Murat Y. ise, olayın büyümesi üzerine iki arkadaşın içinde bulundukları araçtan inip kavga etmeye devam ettiklerini kendisinin cinayete karışmadığını öne sürdü. Cinayet şüphelileri Hüseyin B. ve Murat Y., olay yerinde yaptırılan tatbikatın ardından tutuklandı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 14:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER