Hükümet, PKK Tarafından Kandırılmıştır

MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, 4 yıllık çözüm süreci içerisinde AK Parti hükümetinin PKK terör örgütü tarafından kandırıldığını öne sürerek, "Bu süreç Türkiye’de yenilmiş, artık eylem yapamaz hale gelmiş olan bu kirli örgütün rahatlama, silahlanma ve dağdan şehre inme dönemi olmuştur" dedi.

Hükümet, PKK Tarafından Kandırılmıştır
 
Basın açıklaması yaparak, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi kırsalında PKK terör örgütünün saldırısında şehit düşenler için başsağlığı dileyen MHP Manisa Milletvekili Zeynel Balkız, Türkiye’nin ciddi bir süreçten geçtiğini dile getirip, "Çözüm sürecinin sonunda bugünler Türkiye’nin son şansıdır. Vatan, millet, birlik ve beraberlik açısından çok önemli günlerdir. 4 yıllık çözüm süreci içerisinde maalesef Hükümet PKK terör örgütü tarafından kandırılmıştır. Bu süreç Türkiye’de yenilmiş, artık eylem yapamaz hale gelmiş olan bu kirli örgütün rahatlanma, silahlanma ve dağdan şehre inme dönemi olmuştur. Çözüm süreci başlamadan önce dağlarda, kış günleri mağaralarda terörist arayan güvenlik kuvvetlerimiz, maalesef eylem yapamaz hale getirilmiştir. Kışlalarına ve karakollarına kilitlenmiştir. Bugün geldiğimiz noktada artık, kırsallarda değil şehirlerde PKK’nın ciddi anlamda milletimize ve güvenlik kuvvetlerine zarar verdiğini görüyoruz. PKK terör örgütünün en şiddetli eylemler yaptığı 1990 yılları dahil, bugünkü gibi bir şehrin, Sur ilçesi gibi metropol bir ilçenin karartma altına alındığı, giriş-çıkışların yasaklanıp, sokağa çıkma yasağının uygulandığı görülmemiştir. Ama bugün Cizre, Sur, Silvan gibi son derece büyük ilçelerde güvenlik kuvvetlerimiz sokağa çıkma yasağı yaparak teröristlerle mücadele eder hale gelmiştir. Bu bakımdan, Türkiye’de birlik ve beraberlik olma günüdür. Silahlı kuvvetlerimizin bu operasyonlarını destekliyoruz. Burada tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu ülkenin selameti için bu operasyonlar devam etmelidir" dedi.
 
"HÜKÜMETE VE CUMHURBAŞKANI’NA GÜVENMİYORUZ"
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 400 milletvekili konusundaki sözlerini değerlendiren MHP’li Balkız, "Kendi başkanlığını ilan etmek için 400 milletvekili istiyor. Anayasa’yı değiştirmek için istiyor. Hükümete ve Cumhurbaşkanı’na bu mücadelede güvenmiyoruz. Çünkü kendisini PKK terör örgütünü muhattap alarak bugünlere getirdiği aşikardır" dedi.
 
Doğu’da yaşayanların farklı siyasi görüşlere sahip olduğunu söyleyen Balkız, çözüm süreci içerisinde hükümetin İmralı’da Abdullah Öcalan’ı, Kandil’de PKK’yı ve KCK’yı muhatap aldığını ve tüm Kürtlerin Öcalan’ın etrafında birleşmelerine sebep olduğunu iddia etti. Sonuç olarak çözüm sürecinin, PKK’ya psikolojik ve siyasi bir güç verdiğini ileri süren Balkız "Siz devlet olarak birisini muhatap aldığınız zaman Öcalan’ın liderliğini kabul etmiş oluyorsunuz. Artık çözüm sürecinin bittiği noktadayız. Ne Öcalan ne de başka bir PKK muhatap alınmalı, sadece kişisel hak ve hürriyetler bakımından, hürriyetler her vatandaşımıza verilmek suretiyle bu olay TBMM çatısı altında çözülmelidir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER