'Hukuk Sistemi Bir Ülkenin Omurgasıdır'

Samsun Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz’ü ziyaret eden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, "Hukuk sistemi bir ülkenin omurgasıdır. Hukukun üstünlüğü ilkesine tüm bireyler ve kurumlar riayet etmelidir" dedi.

'Hukuk Sistemi Bir Ülkenin Omurgasıdır'
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetimi, Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz’ü makamında ziyaret etti. STSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, adalet sisteminin en önemli unsurlarından birinin avukatlık ve çatısı altında bir araya geldikleri baro müessesi olduğuna vurgu yaparak, hukuk sisteminin bir ülkenin omurgası olduğunu ve hukukun üstünlüğü ilkesine tüm bireylerin ve kurumların riayet etmesi gerektiğini ifade etti. Avukatlık mesleğinin zorluklarına ve önemine de değinen Murzioğlu, "Ülkemizin daha gelişmiş bir demokrasiye ulaşmasının yolu, toplumda hukuka ve adalete duyulan güvenin en üst derecede olmasına bağlıdır ki; bunu sağlayacak en önemli meslek gruplarının başında avukatlar gelmektedir. Tüm avukatlarımızın temsilcileri olarak sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum. İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonra da şehrimizi iyi noktalara çıkartmak için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz" dedi.
 
Ziyaretlerinden dolayı Samsun TSO yönetimine teşekkür eden Baro Başkanı Avukat Kerami Gürbüz, "Gösterdiğiniz yakın ilgiden dolayı sizlere şahsım ve yönetimim adına teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşları, tüm toplumlar için önemli yapı taşlarından ve dinamiklerinden bir tanesidir. Toplumların gelişmesinde sivil toplum örgütlerinin önemli bir yeri olduğunun bilincindeyiz. Samsun adına faydalı işler yapabilmek için parçaların bir bütün olması gerektiğine inanıyorum. Sizler kentin en büyük gücünü oluşturan sivil toplum örgütünün temsilcilerisiniz. Sizler her zaman, hangi dönemde olursa olsun ekonominin, ticaretin, kalkınmanın hep bel kemiği, çimentosu oldunuz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER