Hücumbotların Gösterisi Nefes Kesti

Preveze Deniz Zaferi’nin 476’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Deniz Kuvvetleri’nin çeşitli birimlerini tanıtan Donanma Komutanlığı’nda bugün de Gölcük’teki Kuzey Görev Grup Komutanlığı’na bağlı hücumbotların Marmara Denizi’ndeki gösterisi nefes kesti. Sikorsky helikopterle yapılan eğitim çalışması sırasında deniz üzerinde gökkuşağı oluştu.

Hücumbotların Gösterisi Nefes Kesti
Donanma Komutanlığı Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ali Murat Dede’nin bilgilendirme toplantısıyla başlayan etkinlikte, hücumbotlar Marmara Denizi sularına açıldı. ’TCG Kılıç’, ’TCG Kalkan’, ’TCG Mızrak’, ’TCG İmbat’, ’TCG Zıpkın’, ’TCG Bora’ olmak üzere kılıç sınıfı 7 hücumbot hakkında bilgi verildi.
 
’Deniz Şahini’ Sikrosky helikopterlerin de katıldığı gösteride, diğer savaş gemilerine oranla çok süratli olmalarıyla bilinen hücumbotlar, denizde süzülürken ’posta çantası’ alışverişi gerçekleştirildi. Bu arada eğitim çalışması sırasında Sikorsky helikopterin deniz suyunu pervanesi ile kaldırması sonucu su üzerinde oluşan gökkuşağı ayrı bir görsellik kattı.
 
Hücumbotların gösterisi senaryo gereği yangın söndürme, yüksek süratle seyir, taktik manevraları gibi eğitimlerle son buldu.
Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER