banner51

Hızlı Tren İsteyenler Eylem Yaptı

Kayseri’de sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden haberleşerek toplanan ’‘Kayseri’ye Hızlı Tren İstiyoruz’ grubu bu konuda verilen sözlerin yerine getirilmesi için eylem yaptı.

Hızlı Tren İsteyenler Eylem Yaptı
 
Merkez PTT önünde toplanan yaklaşık 150 kişilik gruba hitap eden Gül Soydan, amaçlarının Kayseri’ye hızlı trenin gelmesi için çaba harcamak olduğunu söyledi. Soydan, hızlı tren konusunda verilen sözlerin tutulmasını isteyerek şöyle dedi:
 
"2013 yılı Ekim ayı ile ayda 12 bin 982 kişi bir araya geldi. Grubumuza, Kayseri içi, dışı, ilçe ve köylerden, Facebook gruplarından destekler yağdı. 122 bin 699 kişiye ulaştık. Türkiye’de sesimizi duyurduk. Destek istedik. Destek aldık. Meclis’te bütçe konuşmaları devam ederken, geç kalınmadan, er sözünü cumhurbaşkanımıza hatırlatalım istiyoruz" dedi.
 
Gül Soydan’ın konuşması sırasında gruba yaklaşan Murat Pınar adlı kişi tepki gösterdi. Gül Soydan’a yönelik suçlamalarda bulunan ve onu milletvekillerine baskı yapmakla suçlayan Pınar, "Sen ne hakla konuşuyorsun? Hızlı treni ancak Kayseri milleti ister. Onu da, sayın cumhurbaşkanından istemesini bilir. Geldiğinde rica eder. Cumhurbaşkanı da, hızlı treni Kayseri’ye yönlendirir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER