Hitchcock'un Kuşları Gibi

Denizin üstü değil. Bir balıkçı teknesi, ya da balık pazarı hiç değil. Gökyüzünü birbirine katan kalabalık martı sürüsü, yüzlerce aracın ilerlediği trafikte "onların" kullandığı aracı görür görmez peşine düşüyor ve saatlerce de peşinden ayrılmıyor. Bunun nedenine gelince basit: Karın doyurma telaşı..

Hitchcock'un Kuşları Gibi
Kadıköy’de yine bir akşam üzeri. Gökyüzü martılarla dolu. Her akşam "onların" güzel yolunu gözlüyorlar. "Onlar" küçük bir aracın içindeler yükleri de martıların heyecanının asıl nedeni. İşte o iyi insanların kullandığı otomobili gören onlarcası, yüzlere hatta binlere dönüşerek, bir çığlık fırtınası eşliğinde gökyüzünden yere iniyorlar.
 
KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN ARACI
 
Hedeflerinde Kadıköy Belediyesi’ne ait mini çöp aracı var. O aracı çok iyi tanıyor martılar. Balık pazarının çöplerini toplayan belediye temizlik görevlileri, martıların iyilik melekleri.
 
ATIK BALIKLARI PARKA BIRAKINCA ŞİKAYET EDİLMİŞLER
 
Daha önce balık artıklarını kasalarla parka bırakan görevliler, şikayet üzerine bundan vazgeçmek zorunda kaldı. Ancak onlar da martılar da bu ziyafetten vazgeçmedi.
 
MARTILARAK KAMYONET KASASINDA ZİYAFET
 
Belediye görevlileri, şikayet üzerine yeni bir çare buldu. Bu çareyi temizlik görevlisi " 4 senedir bunlara ben bu saatte balık bırakıyordum parka. Buradan geçenler şikayet etmişler belediyeye. Biz de böyle bekliyoruz ki arabanın üzerinde yesinler" diye açıkladı. Çöp arıtma tesisine yüklerini boşaltmadan önce araçlarını yol kenarına çekip bekliyorlar. İşte o anda binlerce martı çöp arabasına dalışa geçiyor.
 
HİTHCOCK’UN KUŞLARI GİBİ
 
Ve ortaya Alfred Hitchcock’un ünlü ’Kuşlar’ filmindeki sahnelere benzer görüntüler çıkıyor. Bu görüntü vatandaşların da ilgisini çekiyor. Bütün bunlar, Kadıköy’de her akşam üzeri aynı güzelliğiyle yaşanıp duruyor.
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2015, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER