Hırsızların Evinden Adeta Cephanelik Çıktı

Pendik’te bir eve girilerek kasa içindeki para ve ziynet eşyalarının çalınması olayını soruşturan polis bir hırsızlık çetesini ortaya çıkardı. Hırsızlığı gerçekleştiren 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin 50 evden hırsızlık yaptıkları tespit edildi. Evlerinden 3 tabanca, 180 mermi çıkan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Hırsızların Evinden Adeta Cephanelik Çıktı
Pendik, Seyhli Mahallesi’nde 3 Şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda C.E. adlı vatandaşın evine giren hırsızlar yatak odasında bulunan kasayı açarak bin 270 lira, 3 adet yüzük, kamera ve fotoğraf makinasını alarak kaçmışlardı. Hırsızlık olayının ardından soruşturma başlatan polis ekipleri önce şüphelilerin kullandıkları aracın plakasını belirledi. Aracın sahte belgelerle kiralandığı ortaya çıktı. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri gerçek kimliğini tespit ettikleri aracı kiralayan kişiyi izleyerek kısa sürede suç ortaklarına ulaştı. Önceki sabaha karşı yapılan baskında U.D.(21), M.Ü.(21), M.K.D.(20), A.D.Ö.(18), E.D.(19) gözaltına alındı.
 
EVLERİNDEN 3 TABANCA 180 MERMİ ÇIKTI
 
Şüphelilerin daha önceden çok sayıda polise geliş kaydı olduğu ortaya çıkarken evlerinde yapılan aramada 3 adet tabanca, 180 adet mermi ile çalıntı olduğu tespit edilen 3 kol saati ele geçirildi.
 
50 YERİ SOYDUKLARI BELIRLENDI 
 
Soruşturma sonucunda şüphelilerin farklı tarihlerde Pendik, Ataşehir, Sancaktepe, Kağıthane, Eyüp, Kadıköy semtlerinde toplam 50 ev ve işyerine girerek hırsızlık yaptıkları belirlendi. Şüphelilerin girdikleri pek çok ev ve işyerinde parmak izlerini bıraktıkları öğrenildi.
 
Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edilirken, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER