Hırsıza Tabelalı Çağrı

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde, 62 yaşındaki çiftçi Zafer Çelik, tarlasından sulama sistemini çalan hırsıza, yaptırdığı tabeladaki mesajla çağrıda bulunup tesisatın geri getirilmesini istedi.

Hırsıza Tabelalı Çağrı
Bayramiç’e 3 kilometre mesafedeki Ağaçköy’de tarım ve hayvancılıkla uğraşan Zafer Çelik, 13 dönümlük tarlasına silajlık mısırırını sulamak için damlama sulama sistemi kurdu. Sezon sonunda sistemi toplayan ve gelecek dönem kurmak üzere evine götürmeye hazırlanan Çelik’in tüm sistemi, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalındı. Bunun üzerine ilçedeki bir reklamcıya, ’Damlama topaklarımı çalan, kabir azabı, cehennem ateşinden kurtulmak istiyorsan, çaldıklarını geri getirsin’ yazılı tabela yaptırıp, tarlasının kenarına dikerek, hırsıza çağrıda bulundu.
 
Çelik, "Hayvanlarıma yedirmek üzere silajlık mısır diktim. Bu bitkileri sulamak için de damlama sulama sistemi aldım. Her yıl bu işi yaptığım için iyi ve kaliteli ürün alım. Gelecek yıllarda da bu sistemi kullanmak istedim. Sezon sonu tesisatımı toplayarak depoma götürecektim. Ne yazık ki hırsızlar tesisatımı çalmış. Geri geleceğine çok fazla umudum olmasa da hırsızlığı teşhir etmek için 50 lira verip bu tabelayı yaptırdım" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER