'Hiçbir Saldırı, Bizi Korkutamaz'

Makamında silahlı saldırıda bacağından yaralanan Erzurum merkez Aziziye Belediye Başkanı Ak Partili Muhammed Cevdet Orhan, hazine arazisi tahsis etmediği için saldırıya uğradığını söyledi. Köpek yetiştirerek ve dövüştürerek bu işin ticaretini yaptığını söylediği Eyüp Adanır hakkında şikayetçi olan Orhan, "Ayağa kalktığım için kurşunlar ayağıma isabet etti. Ayağa kalkmasaydım, durumum vahim olurdu. Hiçbir saldırı bizi korkutamaz" dedi.

'Hiçbir Saldırı, Bizi  Korkutamaz'
Makamında dün öğle saatlerde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan sağlık durumunun iyi olduğunu, kısa bir süre sonra hizmete kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Saldırı olayını gerçekleştiren Eyüp Adanır’ tanıdığını ve belediyeye her geldiğinde görüştüğünü dile getiren Başkan Orhan, olayın kamulaştırma ile bir ilgisi bulunmadığını kaydetti. Başkan Orhan şunları söyledi.
 
"Şahıs Gezköy’de beslediği köpekleri dövüştürerek ve satarak bu işin ticaretini yapmaktadır. Ömertepe Mahallesi’nde yapılan ahırların yanında hazine arazisinin bu iş için kendisine tahsis edilmesini istedi. Biz de kanunların verdiği yetki dışında yapabileceğimiz bir şey olmadığını, köpek dövüştüren, bu işin ticaretini yapan birine mera olarak kullanılan hazine arazisinin tahsisinin mümkün olamayacağını söyledik. Olay günü öğle arası Başkan Yardımcımız İlhan Umut Akdaş ile toplantı yaparken, makam odama girdi ve hiçbir şey söylemeden saldırıyı gerçekleştirdi. Saldırı sırasında ayağa kalktığım için kurşunlar ayaklarıma isabet etti. Ayağa kalkmamış olsaydım, belki bugün daha vahim bir sonuçla karşı karşıya kalmış olabilirdim. Canıma kast etme girişiminde bulunan şahısla ilgili kanuni yollardan her türlü hakkımı arayacağım. Hiçbir güç, hiçbir saldırı, bizim halkımıza hizmet sevdamızı engelleyemez, bizi korkutamaz, bizi yıldıramaz ve bizi kutsal hizmet yolundan alıkoyamaz. " 
 
Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde taşeron işçi olarak çalışan ve bir süre önce istifa eden Eyüp Adanır, köpeklerine ahır olarak hazineye ait araziyi tahsis etmediği gerekçesiyle dün saat 13.00 sıralarında Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a tabanca ile makamında ateş etti. Bacağına isabet eden kurşunla yaralanan Orhan, ambulansla kaldırıldığı Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi’nde ameliyat edildi. Olaydan kısa süre sonra polis tarafından yakalanan 33 yaşındaki Eyüp Adanır gözaltına alındı. 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER