Herşey Yalçın İçin!

Burdur’da yakalandığı hastalık sonrası kalp nakli bekleyen lise öğrencisi 16 yaşındaki Yalçın Korkmaz için öğretmen ve arkadaşları seferber oldu. Yalçın’ın maddi sıkıntı çeken ailesine yardım için valilik ve milli eğitimin de destek verdiği kampanya başlatıldı.

Herşey Yalçın İçin!
 
Burdur Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Yalçın Korkmaz’a yaklaşık 5 ay önce ’dilate kardiyomiyopati-kalp yetmezliği’ teşhisi konuldu. Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde by-pass ameliyatı geçiren Yalçın Korkmaz, durumunun kötüleşmesi sonucu aynı hastanede yoğun bakım ünitesine bağlandı. 4 ayı aşkın süredir yoğun bakımda tedavisi süren Yalçın Korkmaz, Sağlık Bakanlığı tarafından kalp nakli listesine alındı.
 
AİLE İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
 
Yalçın’ın tedavisi için Burdur’dan ayrılan ailesi ise Ankara’ya yerleşti. İşçi emeklisi baba 50 yaşındaki Muhsin Korkmaz ve ev kadını anne 46 yaşındaki Ayşe Korkmaz maddi sıkıntıya düştü. Yalçın’ın Burdur Lisesi’nden arkadaşları durumdan haberdar olunca harekete geçti. Maddi durumu kötüleşen aile için yardım kampanyası başlatan öğrencilere Burdur Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi. 3 ay sürecek kampanya kapsamında toplanacak yardımların, Yalçın’ın ailesine verilmesi planlanıyor.
 
’HERKESİ YARDIMA DAVET EDİYORUZ’
 
Kampanyayı organize eden Burdur Lisesi İngilizce öğretmeni Kenan Nurlu, ailenin maddi açıdan sıkıntı içinde olduğunu belirterek, şöyle dedi:
 
"Yalçın Korkmaz geçen yıl sonuna doğru rahatsızlandı. Hacettepe Üniversitesi’ne götürüldü. Çok ciddi kalp rahatsızlığı var. Hacettepe Üniversitesi’nde kalp nakli bekliyor, birinci sırada. Ailesi Burdur’daki evini kapatarak Ankara’ya yerleşti. Gecekonduda yaşıyor. Ablası üniversitede okuyordu, maddi sıkıntılardan dolayı kaydı donduruldu. Tedavi sürecinde biz de okul olarak Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün izniyle okul idaremiz ve öğrencilerle birlikte kampanya başlattık. Ailenin en azından bu tedavi sürecinde maddi sıkıntılarını ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Herkesi yardıma davet ediyoruz."
 
Yalçın’ın sınıf arkadaşlarından Gizem Kansu da "Yalçın geçen sene rahatsızlandı. Bundan dolayı bir kampanya hazırladık. Herkesin yardımını bekliyoruz" derken, Şaziye Soysal ise "Yalçın ile geçen yıl aynı okulda okuyorduk. Rahatsızlığı yüzünden şimdi aramızda değil. Yalçın için başlattığımız kampanyaya destek bekliyoruz" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER