Hem Spor Hem Öğrenme

Gaziantep’te merkez Şahinbey ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Anne Yaşam Ve Eğitim Merkezi düzenlenen törenle açıldı. Cumhuriyet Mahallesi’ndeki bir okulun ek binasında oluşturulan merkezde kadınlar hem spor yapacak, hem de kurslara katılarak meslek öğrenecek.

Hem Spor Hem Öğrenme
 
İpek Yolu Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve 9 ay sürecek olan projenin merkezinin açılışı için düzenlenen törene Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor ile STK temsilcileri katıldı.
 
Çocukların eğitim göreceği kreş ile spor salonu ile mesleki kurs alanlarının bulunduğu merkezin açılışında konuşan Şahinbey Kaymakamı Selami Aydın, vatandaşın bedenen ve ruhen mutluluğunu amaçladıklarını belirterek, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimsiyoruz. Şahinbey Kaymakamlığı olarak bizler de evlerinde oturan ev hanımlarımıza ve onların çocuklarına yönelik güzel bir proje başlattık. Bu proje çerçevesinde ev hanımlarımız gerek sportif faaliyetlere katılacak, gerekse de meslek edindirme kurlarına katılarak kendilerini hayata hazırlamış olacaklar. Bu sırada da çocukları kreşte zaman geçirme şansı bulacak" diye konuştu.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de, mutlu toplumun temelinin mutlu aile ve mutlu bireyden geçtiğini belirterek, “Eğer kadın mutluysa anne mutluysa, ruhen bedenen gelecek kaygısı yoksa, çocuklarıyla ilgili bir kaygısı yoksa o zaman toplum dalga dalga pozitif enerjiyle yayılıyor ve toplum mutlu oluyor. Bizim de bütün muradımız toplumun yaşam kalitesini arttırmak ve vatandaşın memnuniyetini arttırmak. Spor alanlarıyla meslek kurslarıyla da sizin kendinizi yetiştirmeniz çocuklarınıza daha faydalı olmanız imkan meselesi. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak bütün gücümüzle çocuğumuzun kreşinden tutun sanat merkezlerinden tutun gençlerimizin spor alanlarını çoğaltacak, yani birbirimizi tamamlayacak birbirimizin işini kuvvetlendirecek çalışmalar içerisindeyiz" diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından davetliler açılış kurdelesini kestikleri 3 katlı merkezi dolaştı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER