Hekimlerden 'Fenerli' Işid Protestosu

Cağaloğlu’ndaki  İstanbul Tabip Odası önünde ellerinde fenerlerle toplanan bir grup doktor, Kobani’nin IŞİD kuşatmasını protesto yürüyüşü gerçekleştirdi. 

Hekimlerden 'Fenerli' Işid Protestosu
Fatih, Cağaloğlu’nda bulunan İstanbul Tabip Odası binası önünde saat 19.00’da toplanan yaklaşık 30 kişilik doktor grubu, Kobani’nin IŞİD kuşatmasını protesto etti. “Hekimler Barışa Işık Yakıyor" adı verilen protesto eyleminde doktorlar, ellerinde fenerlerle yürüyüşe geçti. Sultanahmet Meydanı’na slogan atarak gelen grup, burada fener ve yaktıkları mumların etrafında oturma eylemi yaptı. Ardından, Doktor Bahar Tekin tarafından basın açıklaması okundu.
 
Açıklamada, “Ortadoğu’da vahşi bir katil sürüsü olarak dolaşan ve Emperyalizmin dolaylı bir aracı olarak işlev gören IŞİD karşısında gerçek ve anlamlı bir tutum sergilememenin, IŞİD katliamlarına onay vermek anlamına geleceği herkesin görebildiği çıplak bir gerçekliktir. Kobani katliamının engellenmesini istiyoruz. Bundan önceki tüm insanlık dramlarında olduğu gibi burada da, hekim ve insan olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu hazır olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz" denildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 20:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER