banner51

Hediyelik Eşyaya Dönüşüyor

Kayseri'de el sanatları ve kaligrafi sanatıyla uğraşan 20 yaşındaki Mitat Mıhçı, atık içki şişelerinine yöresel figürler işleyip, hediyelik eşya olarak satıyor.

Hediyelik Eşyaya Dönüşüyor
Mitat Mıhçı, bir yıldır Kocasinan İlçesi Fevziçakmak Mahallesi Nil Caddesi üzerinde bulunan küçük atölyesinde el sanatlarıyla uğraşıyor. Atık içki şişelerine uluslararası ve yöresel figürler ile simgeler uygulayan Mıhçı, yaptığı çalışmaları tanesi 25-125 TL’den hediyelik eşya satan işyerlerine ve turistik bölgelere gönderiyor. Genç girişimcinin hedefinde, büyük bir imalathane açarak Türkiye’nin çeşitli turistik bölgelerine yaptığı süs eşyalarını pazarlamak var.
 
Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okurken, Samsunlu bir sanatçıyla tanışıp, bir yıldır bu işle uğraşan Mıhçı, atık şişelerin haricinde, kaligrafi sanatıyla da uğraşıyor. Tabaklar üzerine işlediği değişik figürleri de satışa sunuyor. Mıhçı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçim vaatlerinde, “Kendi işini kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya kadar karşılıksız destek” sözünden de faydalanmak istiyor. Bir şişeyi 2 günde turistik obje haline getiren Mitat Mıhçı, bu konuda seri üretim yapmayı da hedefliyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER