banner51

Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'a Gaz Fişeği Kapsülü İsabet Etti

Silvan’da sokağa çıkma yasağı uygulanan mahallelere girmek isteyen HDP’lilere izin verilmeyince olay çıktı. Tazyikli su ve gazla polis müdahale ederken HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın başına gaz fişeği kapsülü isabet etti

Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'a Gaz Fişeği Kapsülü İsabet Etti
HDP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken ile milletvekillerinden oluşan heyet bugün öğleden sonra Silvan’a gitti. Burada toplanan kalabalık gruplarla birlikte HDP’liler sokağa çıkma yasağının bulunduğu Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine yürümek istedi. Aralarında Figen Yüksedağ’ın da bulunduğu grup bir süre yürüdükten sonra önleri zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri tarafından kesildi.
 
Polis yetkililer, HDP’lilerin mahalleye giremeyeceğini belirterek, dağılmalarını istedi. Bunun üzerine HDP’liler ile polis yetkilileri arasında tartışma çıktı. Bu sırada grupla güvenlik güçleri arasında itiş- kakış olurken, polis güvenlik gerekçesiyle izin verilmeyeceğini bildirerek dağılmalarını istedi.
 
Grup dağılmayınca polis, tazyikli, biber gazı ve gaz bombası ile müdahalede bulundu. Çıkan olaylar sırasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ gazdan etkilenirken, üzeri de ıslandı. Arbede sırasında bazı milletvekillerinin de yere düştüğü görüldü. Bu sırada atılan bir gaz fişeği kapsülünün Figen Yüksekdağ’a isabet ettiği belirtildi.
 
Bir süre devam eden olayların ardından HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, polis müdürleriyle bir görüşme daha yaptı. Polisin, girişlerine izin vermeyeceğini bildirmesi üzerine HDP’liler bölgeden ayrılarak Silvan Belediyesi’ne geçti.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER