Hayat Verme Mücadelesi

İtfaiye erinin tüm uğraşlarına rağmen minik Suriyeli kurtarılamadı.

Hayat Verme Mücadelesi
 
Güngören'de dün Suriyeli bir ailenin evinde çıkan yangında itfaiyeciler zor anlar yaşadı. Yangından kurtarılan 3 kardeşten durumu ağır olan 5 yaşındaki Davut Muhammedali'ye itfaiye ekipleri evin önündeki kaldırımda hem kalp masajı ve suni teneffüs yaptı. İtfaiye erlerinin tüm uğraşlarına rağmen durumu düzelmeyen Davut, götürüldüğü hastanede hayatını kaybetti.
 
Suriye'den 2 yıl önce savaştan kaçarak İstanbul'a gelen Muhammedali ailesi, Güngören Güven Mahallesi Erguvan Sokakta bir daire kiraladı. Baba Yılmaz Muhammedali bir ayakkabıcıda iş bularak geçimini sağlamaya çalışırken eşi Betül ise evde ikiz çocukları Davut(5), Mehmet(5) ile ablaları Teslim'e (6) bakıyordu.
 
Dün, baba Yılmaz Muhammedali iş yerine gitmek için evden çıktı. Anne Betül ise çocuklarının karnını doyurduktan sonra yakacak yardımı istemek için Güngören Kaymakamlığı'na gitti. Kapısı kilitli olan dairede saat 13.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çocuk odasında çıkan yangın kısa sürede tüm daireyi sardı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevkedildi. Yanan daireye kapıyı kırarak giren itfaiye ekipleri, alevlerin arasından üç kardeşi çıkarttı.
 
Yoğun dumandan zehirlenen küçük çocuklara ilk müdahaleyi yine itfaiye ekipleri yaptı. Durumu ağır olan ve bilinci kapalı olan ikiz kardeşlerden Davut'a bir süre olay yerinde suni teneffüs ve kalp masajı yapıldı. Ancak durumunda bir düzelme görülmeyen Davut ve kardeşleri, sağlık ekiplerinin henüz olay yerine varmaması nedeniyle İGDAŞ'a ait araca bindirilerek hastaneye gönderildi.
 
Üç kardeşten Davut Muhammedali hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Davut'un cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, ikiz kardeşi Mehmet ve ablası Teslim'in hastanedeki tedavileri sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER