banner51

Havuzda Klor Bölümüne Konulan Asit Zehirledi

Antalya’nın Kemer İlçesi’ndeki bir otel havuzunda klor konulması gereken bölüme asit konulunca ortaya çıkan zehirli dumandan 4’ü turist, 13’ü otel personeli olmak üzere 17 kişi etkilendi.

Havuzda Klor Bölümüne Konulan Asit Zehirledi
 
Olay, bugün sabah saatlerinde Kemer’in Beldibi Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı bir otelde meydana geldi. Otel havuzunun günlük klorlama ve asit kontrolünü yapan firmanın görevlileri, devirdaim sistemindeki klor ve asit konulan yerleri karıştırınca havuzdan zehirli duman yayıldı. Otelde konaklayan Rus uyruklu turistler ile otel personeli dumandan etkilendi.
 
Durumun bildirilmesi üzerine otele gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Rus uyruklu 4 turist ile 13 otel personeli, ambulanslar ve otele ait araçlarla Kemer Devlet Hastanesi ile Kemer Anadolu Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.
 
Otel personeli Tevfik Çelik, Nermin Şeker, Naime Birşen, Uğur Çubukçu, Teoman Özdemir, Hasan Özdemir, Mehmet Çetiner, Mustafa Erzurumlu, Erkan Güler, Ali İpek, Olga Kulievhova, Hanife Yılmaz ve Sare Aksoy ile adları öğrenilemeyen Rus turistlerin sağlık durumunun iyi olduğu, ayakta tedavisi tamamlananların bir kısmının otele döndüğü kaydedildi.
 
Kemer İlçe Jandarma Komutanlığı olayla ilgili çalışma başlattı.
Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER