Hastane Şantiyesinde Yangın Tatbikatı

Yozgat’ın Sorgun İlçe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince bir hastane inşaatının şantiyesindeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikatta yanan paletleri söndüren itfaiyeciler, inşaatın ikinci katında yaralı bulunan işçiyi kurtardı.

Hastane Şantiyesinde Yangın Tatbikatı
 
Sorgun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, inşaat şantiyesinde çıkacak olası yangın için tatbikat gerçekleştirip şantiye görevlileri ile işçileri uygulamalı olarak bilgilendirdi. Ekipler daha sonra inşaatın ikinci katındaki yaralı işçileri kurtardı. Sorgun Belediye İtfaiye Amiri Celalettin Güngör tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, "Yangın söndürme cihazlarının nasıl kullanılacağını işçi arkadaşların tamamına gösterdik. İşçiler arasında bilgilendirme amaçlı çok güzel bir uygulama oldu" dedi.
 
İş güvenliği uzmanı Erdem Harmancı ise işçiler ve çalışanlar arasında farkındalık yaratabilmek için güzel bir tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi. Harmancı, "Olası yangın durumunda çalışanlarımız ne yapması, ne de yapmaması gerektiğini öğrendiler. Yangını söndürüp, ikinci kattaki yaralımızı kurtardık" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER