banner51

Hastane Bahçesinden Kadınlardan Eylem

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde, ayrılmak istediği erkek arkadaşı Gökhan A.’nın av tüfekli saldırısında annesi ölen, kendisi sol kolundan yaralanan 2 çocuk annesi 24 yaşındaki Ayşe Kocaoğlu’nun isteği oldu. İki aylık hamile genç kadının bebeği kürtajla alındı.Bu arada İzmirli bir grup kadın ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği önünde basın açıklaması yaptı.

Hastane Bahçesinden Kadınlardan Eylem
Kürtaj haktır karar kadınındır’, ’Devlet elini bedenimden çek’, ’Yaşasın kadın dayanışması’ sloganları atan kadınlar adına ilk olarak Pınar Gayıp konuştu. Hastane yetkililerin Ayşe Kocaoğlu ile bilgilendirme yapmadığından yakınan Gayıp şunları söyledi:
 
"Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi kadının kürtaj talebini, sağlığını tehdit ediyor olmasına rağmen babasının, kocasının izni olmadan gerçekleştiremediğini belirtmiştir. Biz bunu öğrendikten sonra İzmirli kadınlar olarak, hastaneye geldik. Hastanede heyetin toplanmasını sağladık ve Ayşe için kürtaj kararı alındı. Bundan sonra da süreci takip edeceğiz. Kürtaj haktır, kadının beyanı esastır."
 
SAAT 11.30’DA KÜRTAJ YAPILDI, DURUMU İYİ
 
Bu arada, sabah saatlerinde kürtaj işlemi tansiyonundaki dengesizlik nedeniyle uygulanamayan Ayşe Kocaoğlu’nun, saat 11.30 sıralarında uyutularak gebeliğinin sonlandırıldığı belirtildi.
 
Servise alınan genç kadının sağlık durumunun iyi olduğu ve bir süre gözetim altında tutulacağı, ardından da kolunun tedavisine devam edileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER