Hasta Taşıyan Ambulans Devrildi Refakatçi Öldü

Nevşehir'den Kayseri'ye hasta götüren ambulans, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda refüje çarparak devrildi. Kazada hastanın yanında bulunan Celalettin Bilir yaşamını yitirdi; hasta, ambulans şoförü ve bir sağlık memuru da hafif yaralandı.

Hasta Taşıyan Ambulans Devrildi Refakatçi Öldü

 

Nevşehir Devlet Hastanesi'nde ilk tedavisi yapıldıktan sonra Kayseri Özel Tekden Hastanesi’ne sevk edilen İsmet Bilir, dün saat 20.00 sıralarında 50 AK 112 plakalı C.E yönetimindeki ambulans ile yola çıkarıldı. Kayseri- Nevşehir karayolunun Avanos İlçesi Sarıhıdır mevkisine gelindiğinde, iddiaya göre yağış nedeniyle kayganlaşan yolda şoförün kontrolünden çıkan ambulans, refüje çarparak devrildi. Kazada, hasta İsmet Bilir'in yanında refakatçi olarak bulunan Celalettin Bilir hayatını kaybetti. İsmet Bilir, şoför C.E ile sağlık memuru H.G. hafif yaralandı. 
 
Bu arada ambulansı kendi araçlarıyla takip eden İsmet Bilir'in yakınları, şoför C.E.'yi saldırmak istedi. C.E., olay yerinden geçen bir TIR'a binerek kaçtı. Hasta başka bir ambulans ile Kayseri'ye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2012, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER