banner51

Haşim Kılıç'ı Hiç Böyle Görmediniz

Siirt’in Kurtalan ilçesinde Salim Seven adlı yakınının düğününe katılan Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, nikah şahitliği yaptığı düğünde yağmur altında halay çekti.

Haşim Kılıç'ı Hiç Böyle Görmediniz

 

Siirt Valisi Ahmet Aydın ile birlikte Kurtalan’ın Kayabağlar ilçesine gelen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, köy meydanında düzenlenen nikah törenine katıldı. Kayabağlar Belediyesi evlendirme memuru Hayrettin Eviz tarafından Gökhan Seven ile Pınar Asma çiftinin nikahı kıyılırken, şahitliğini de Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Serruh Kaleli, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Serdar Özgüldür, Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Batman Valisi Yılmaz Arslan, Anayasa Mahkemesi üyeleri Recep Kömürcü ve Alparslan Altan yaptı.
 
Evlilik cüzdanını verdiği genç çifte ömür boyu mutluluklar dileyen Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, “Düğün sahibi Salim çok halim ve yöre insanını seven bir kardeşim. Burada bulunmaktan, Tillo, Veysel Karani ve Kayabağlar’ı görmekten mutluluk duyuyorum. Bugün iki güzel yavrumuzun evlerinin temelini atmış bulunuyoruz. Cenabı Allah’tan genç çiftlerimize sağlık ve ömür boyu mutluluk getirmesini diliyorum” dedi.
 
Daha sonra köy meydanında çalınan def eşliğinde halay çekildi. Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç ve beraberindekiler de halaya katılırken, düğün sahipleri konukların üzerine dolar yağdırdı. Ancak daha sonra dolarların örnek olduğu öğrenildi.
 
Düğünün yapıldığı alanda bulunan bir ağaç gelin ve damat için çeşitli hediyelerle süslenirken, gelenek olarak ağaca kesilmiş hayvanların asılması dikkat çekti. Yağmur altında yapılan düğün, verilen yemekle sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2013, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER