Hasan Dağında Kayboldu

Aksaray sınırında bulunan Hasan Dağı'na tırmanan dağcı Süleyman Demircan, mola verdikten sonra yolunu kaybetti.

Hasan Dağında Kayboldu
 
 
Ekipler, 112'yi arayarak yardım isteyen Demircan'a ulaşmak için çalışma başlattı. Ankara'dan 15 dağcı, Aksaray-Niğde sınırındaki 3 bin 268 rakımlı Hasan Dağı'na tırmandı. 
 
Zirveye ulaştıktan sonra akşam saatlerinde inişe geçen gruptaki Süleyman Demircan, bin 750 rakımlı Dikmen köyü mevkiinde dinlenmek istedi. Grup uzaklaştıktan sonra yolunu kaybeden Demircan, cep telefonuyla Niğde 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. 
 
Aksaray Jandarma Komutanlığı, Aksaray ve Niğde AFAD ekipleri, dağcıya ulaşmak için çalışma başlattı. Dağcının mahsur kaldığı yerde tipi olması nedeniyle ekipler Demircan'a ulaşmakta zorluk çekildiği öğrenildi.
 
KAYIP DAĞCININ CEP TELEFONUNA ULAŞILAMIYOR
 
Ankara'dan 15 kişilik dağcı grubuyla Aksaray'a gelerek Hasan Dağı'na tırmanış yapan ve dönüş yolunda gruptan ayrıldıktan sonra yoğun sis nedeniyle kaybolan Süleyman Demircan'ın cep telefonuna ulaşılamadığı bildirildi. Yaklaşık 40 santim kar kalınlığının lulunduğu Hasan Dağı'nda arama ve kurtarma çalışmalarının yoğun sis nedeniyle güçlükle sürdürülebildiği belirtildi. 
 
Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2013, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER