Harran Üniversitesi Rektörünü Seçiyor

Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde rektörlük seçimi yapıldı. Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu’nun Ak Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesinin ardından yapılan seçimlerde 11 aday yarıştı. 420 öğretim üyesinin katıldığı oylama sonucunda YÖK tarafından 3 isim rektörlük için Cumhurbaşkanlığı makamının onayına sunulacak.

Harran Üniversitesi Rektörünü Seçiyor
Harran Üniversitesi rektörlük seçimi üniversitenin Yenişehir Kampusu’ndaki morfoloji binasında yapıldı. Yeni rektörün belirlenmesi için kurulan sandıklarda 420 akademisyen oy kullandı. Oylamanın sona ermesinin ardından yapılan sayımda Prof. Dr. Mehmet İriadam 96, Prof. Dr. Gürbüz Aksoy 67, Prof. Dr. Abuzer Pınar 67, Prof. Dr. Abdullah Ekinci 62, Prof. Dr. Ramazan Taşaltın 58, Prof. Dr. Ali Seyrek 19,   Prof. Dr. Nihat Dilsiz 17,  Prof. Dr. Bekir Erol Ak 9,  Prof. Dr. Zeynep Şimşek 9,  Prof. Dr. Mehmet Şimşek 2 ve Prof. Dr. Yıldız Pakyürek 2 oy aldı. Sayımda ayrıca aday olmayan 3 isme birer oy çıkarken, 9 oy da geçersiz sayıldı.
 
Yapılan seçim sonuçlarına göre en çok oyu alan 6 aday üniversite rektörlüğü tarafından YÖK’e bildirilecek. YÖK’te belirleyeceği 3 ismi daha sonra cumhurbaşkanlığı makamının onayına sunacak ve belirlenecek isim Harran Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanacak.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER