Hani'de Yaralanan Asker Baba Ocağında

Diyarbakır’ın Hani İlçesi Jandarma Komutanlığı’na teröristlerce yapılan saldırıda yaralanan 20 yaşındaki Er Hamzu Mutlu, tedavisinin ardından Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’ndeki baba ocağına geldi.

Hani'de Yaralanan Asker Baba Ocağında
 
Hani İlçesi’nde geçen 11 Nisan’da PKK’lı teröristlerin Jandarma Komutanlığı’na yönelik bombalı araçla düzenlediği saldırıda başından yaralanan Er Hamzu Mutlu, Gülhane Askeri Tıp Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından Ereğli İlçesi Balı Mahallesi’ndeki baba evine geldi. Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Bülent Oral ile birlikte askeri konvoyla evine ulaşan Hamza Mutlu’yu ailesi ve mahalle halkı karşıladı. 49 yaşındaki Ahmet Mutlu, dua ve tekbirlerle oğlu için adadığı kuzuyu kesti. Mutlu, kendisini karşılayan mahallelilerle ile tek tek tokalaştı.
 
Terhisine 15 gün kala yaralanan Hamza Mutlu, kafasına aldığı darbe nedeniyle olay anını hatırlayamadığını belirterek, “Hastaneye gitmişim. Rütbeliler çok ilgilendiler. Allah’a şükür bir şey olmadı" dedi.
 
Baba Ahmet Mutlu ise, “Bugüne kadar hep televizyondan duyuyorduk. İnsanın başına geldiğinde daha farklı oluyormuş. Allah’a şükür, Allah oğlumuzu bize bağışladı. Yiyecek ekmeği varmış. Halimize şükrediyoruz" dedi.
 
Anne 47 yaşındaki Ayşe Mutlu da, PKK’ya karşı en büyük silahının duaları olacağını belirterek, şunları söyledi:
 
“Vatan sağ olsun. hepimizin canı vatana feda olsun. Biz evlatlarımızı bugünler için büyütüyoruz. Oradakiler kahrolsun. O bizim vatanımıza girip de yok etmeye çalışanlar kahrolsun. Cenab-ı Allah onları en kısa zaman da inşallah benim dualarımla yok edecek. Bizim vatanımıza hainlik yapmak isteyenleri Allah en kısa zamanda yok etsin.&rdquo
Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2016, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER