banner51

Halk Otobüsüne Saldırı

Okmeydanı’nda, yüzleri maskeli bir grup, özel halk otobüsünü durdurarak taşlı ve molotof kokteylli saldırı düzenledi. Otobüsteki yolcular, şoförün kapıyı açmasıyla kendilerini dışarıya attı. Molotof kokteyli nedeniyle çıkan yangın şoför tarafından söndürülürken, otobüste küçük çapta hasar meydana geldi.

Halk Otobüsüne Saldırı
Olay, Okmeydanı, Anadolu Kahvesi, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Darülaceze Caddesi üzerinde saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Harun Kılıç’ın kullandığı Çıksalın-Eminönü hattında çalışan 34 ZL 6989 plakalı özel halk otobüsünün önü, Nişangâh durağında yüzleri maskeli kişiler tarafından kesildi. Gruptan bir kişi otobüsün camına taş atınca, şoför Harun Kılıç kapıları açarak yolcuların inmesini sağladı. Kılıç, saldırganlarla konuşmak için otobüsten indiği sırada, bir kişi içeri girerek otobüsün anahtarını aldı. Daha sonra otobüsün içine 2 molotof kokteyli atan yüzleri maskeli kişiler ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.
 
Otobüsün içinden alevler yükselmeye başlayınca, şoför Harun Kılıç tekrar araca binerek yangın söndürme tüpüyle alevleri büyümeden söndürdü.
 
İhbar üzerine olay yerine çok sayıda zırhlı polis aracı gönderildi. Polisler çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER