'Halk Cudi'de Piknik Yapmak İstiyor'

Cizreli TÜRKONFED Başkanı Tarkan Kadooğlu, doğduğu topraklarla ilgili son izlenimlerini anlattı ve “Halk barışı tattı” dedi. Kadooğlu, “İpler kopmamalıydı. Liderler bir an önce hükümeti kurup barış sürecini tekrar başlatmalı” isteğini de dile getirdi.

'Halk Cudi'de Piknik Yapmak İstiyor'
Barış sürecinin 3 yıl sürüp bir anda sona ermesi, Güneydoğulu iş insanlarında da büyük kaygı ortaya çıkardı. Önce TÜSİAD’a girip, yıllarca yönetimde görev alan, 3 ay önce de TÜSİAD’ın da üye olduğu  Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'na (TÜRKONFED) başkan olan Cizreli Tarkan Kadooğlu, başlayan terör ve şiddet olaylarını asla kabullenemiyor. 
 
Kadooğlu, “Şiddetle kimse bir yere varamaz. Zaten 30 yıl boyunca bu şiddet sarmalıyla, binlerce insanımızın canına kastedildi. Artık batıdaki insanlar da Türk-Kürt kardeşliği ve bu ülkenin bütünlüğü konusunda hem fikir hale geldiler” dedi.
 
Tarkan Kadooğlu, insanların tedirgin ve huzursuz olduğunu belirterek, “Bizim de sahip olduğumuz kaygıları fazlasıyla yaşıyorlar. Barış süreci çok iyi gidiyordu, çok mutluyduk. Çünkü insanlar barışı tattılar, bu saatten sonra savaşı desteklemezler. Kim yapıyorsa karşısında halkı görür. Halk artık Cudi Dağı’nda piknik yapmaya başladı. Bu zevki bırakıp da savaşa razı olmazlar. Cizre ve çevresinde her gün sabaha kadar çatışmalar, patlamalar var. Eskiden böyle değildi, gece saat 12’lere kadar insanlar sokaklardaydı, kahvelerdeydi. Olaylı bölgelerdeki çocuklarımız yine travma yaşamaya başladı. Çocuklar “Aman baba sokağa çıkma sana bir şey olur” demeye başladılar. Sadece bizde değil, tüm Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirlerinde elektrik kesiliyor, bombalar patlıyor. Bugün görüyoruz ki, sokağa çıkma yasaklarına başlanıldı. Bu ne demek? Seni evine hapsediyorum, çünkü senin güvenini sağlayamıyorum demek. Bu da bizim ülkenin zaafıdır” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER