Halit Akçatepe'ye Veda

Halit Akçatepe için Şakirin Camiinde cenaze töreni düzenlendi. Emel Sayın ve Hülya Koçyiğit meslektaşlarının tabutunun başından ayrılmadı.

Halit Akçatepe'ye Veda

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve TBMM Başkanvekili CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi de cenazeye katılırken, kalabalık bir hayran kitlesi de cenaze için Şakirin Camii'ne geldi. Polis camii girişinde üst araması yaptığı camiide avlu tamamen doldu. Namazı kıldıran imam yapılanın bir dini tören olduğunu söyleyip, alkış yapılmamasını istedi. Helallik alınmasının ardından cenaze namazı kılındı. Halit Akçatepe'nin cenazesi zabıtaların omuzunda cenaze aracına taşındı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da cenazeden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada "Sinema ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum. Ailesine özellikle sabırlar diliyorum. Allah gani gani rahmet eylesin"dedi. Halit Akçatepe'nin cenazesi Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Halit Akçatepe’nin Son Fotoğrafları Bodrum’dan

İstanbul’da yaşamını yitiren Türk sinemasının ’Güdük Necmi’si 79 yaşındaki Halit Akçatepe’nin Bodrum’da çekilen son fotoğraflarını kızı Ebru Akçatepe instagram sayfasından paylaşıp, son günlerini anlattı. Gündoğan Tatil Sitesi’nde çekilen fotoğraflar, ’usta’nın son anıları olarak hatıralarda kaldı.

Önceki gün İstanbul’da kalp krizinden ölen ve bugün son yolculuğuna uğurlanacak Türk sinemasının usta oyuncularından Halit Akçatepe’nin son fotoğrafları Bodrum’dan çıktı. Sanatçının Bodrum’un Gündoğan Mahallesi’ndeki tatil sitesindeki yazlığında komşuları, torunları, kızı ile birlikte bahçede çekilen son fotoğrafları kızı Ebru Akçatepe tarafından instagramda paylaşıldı. Ebru Akçatepe, fotoğrafların altına ’Seni yürekten seven milyonlarca hayranını, hafızalardan silinmeyecek, sinemada iz bırakan onlarca filmini, tiyatro ustalığını, gerçek ve güzel dostluklarını, Akçatepe Sanat Okulunu, seni çok seven evlatlarını ve torunlarını sığdırdın sen. Tüm sanat hayatın boyunca kendini sadece sanata ve halka adadın. Canım babam! Kalbi sevgi dolu babam’ notunu düştü.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER