Hala ve Yeğen Tutuklandı!

Çorum’un Bayat İlçesi’nde ormanlık alanda ölü olarak bulunan 57 yaşındaki Ahmet Şahin cinayeti şüphelisi 29 yaşındaki K.A. ile 46 yaşındaki halası D.K. tutuklandı.

Hala ve Yeğen Tutuklandı!
Çorum’un Bayat İlçesi’nde iki hafta önce evinden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Ahmet Şahin’in köylüler tarafından ormanlık alanda cesedi bulundu. Jandarma ekipleri tarafından yapılan incelemede boynundan av tüfeği ile vurulan Şahin’in katil zanlılarının yakalanması için 20 kişilik özel bir ekip kuruldu. Bayat Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli olarak yürütülen soruşturmada, cesedin bulunduğu yer ve çevresinde yapılan araştırmada, delil olabilecek her türlü ayrıntı üzerinde duruldu. Olay yerindeki lastik ve ayak izlerinden Ahmet Şahin’in başka bir yerde öldürülerek bölgeye taşındığı tespit edildi. Soruşturmalar sırasında Şahin’in, K.A.’nın evine girerken görüldüğü belirlendi. 
 
Bayat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararıyla, annesiyle birlikte yaşayan K.A.’nın evinde ve arabasında yapılan aramada, oturma odasındaki duvarda saçma izleri ve bazı eşyaların üzerinde kan lekeleri bulunduğunu tespit eden jandarma inceleme yapılmak üzere numuneler aldı. Evde bulunan üç adet av tüfeğine de el konuldu. Jandarma, Ahmet Şahin’in öldürüldükten sonra araziye atıldığı yere kadar taşındığı araçta yaptığı incelemede de bagaj kısmında kan lekeleri olduğunu belirledi.
 
Gözaltına alınan K.A.’nın sorgusu üzerine halası D.K. da yakalandı. Alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen K.A. ve D.K., çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER