Hakkarili Sıtar Temel, Akülü Sandelyeye Kavuştu

Hakkari’de ’Serebral Palsi’ hastası 23 yaşındaki Sıtar Temel’e hayırsever bir vatandaş tarafından akülü tekerlekli sandelye gönderildi.

Hakkarili Sıtar Temel, Akülü Sandelyeye Kavuştu
Merzan Mahallesi’nde oturan Sabri ve Feyruze Temel’in en büyük çocuğu Sıtar Temel’e doğuştan Serebral Palsi (Kas kontrol yetersizliği) hastalığı teşhisi konuldu. 23 yıldır büyük zorluklarla çocuklarını büyütmeye çalışan aile, çocukları için bir akülü tekerlekli sandelye istedi. Ailenin bu isteği haber olunca, İstanbul’dan bir vatandaş akülü bir tekerlekli sandelye alarak Hakkari’deki Temel ailesine gönderdi.
 
Dün evlerinin önüne kargoyla gelen akülü tekerlekli sandelyeyi alan aile büyük mutluluk yaşarken, Serebral Palsi hastası Sıtar Temel ise sevincini el sallayarak gösterdi. Anne Feyruze Temel şunları söyledi:
 
"Eşim işsiz. Geçinecek parayı zor buluyoruz. Bu yüzden çocuğumuza akülü sandelye alamadık. Biz de gazetecilerden yardım istedik ve haberimiz yapıldı. Haberimizi okuyan bir hanımefendi bizi aradı. Akülü araç göndereceğini söyledi. İki gün sonra da akülü aracımız elimize ulaştı. Oğlumun sevinci dünyalara değer. Bizim çığlığımızı duyan herkese teşekkür ederim. Bize Antalya’dan yine araba gönderip maddi destek vermek isteyen insanlar. Allah herkesten razı olsun."
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER