Hakkari'de 'Kayıplar Bulunsun' Eylemi

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hakkari Şubesi üyeleri, 1994 yılında gözaltına alındıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadığını öne sürdükleri Mehmet Zeki Doğan için oturma eylemi ve basın açıklaması yaptı.

Hakkari'de 'Kayıplar Bulunsun' Eylemi
 
Hakkari’de İHD ve kayıp yakınları tarafından ’Kayıplar Bulunsun Failler Yargılansın’ eylemi düzenlendi. 1994 yılında Özel Hareket polisleri tarafından Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde gözaltına alındığı ve bir daha haber alınamadığı belirtilen Doğan için Hakkari Belediyesi önünde yapılan eyleme Belediye Başkan Vekili Nurullah Çiftçi, İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, HDP Hakkari İl Eşbaşkanı Rahmi Temel, BDP Hakkari Merkez ilçe Başkanı Halit Soydan, KESK Hakkari Şubesi Dönem Sözcüsü Süleyman Aşkan ve kayıp yakınları katıldı.
 
İHD Hakkari Şube Başkanı Akbulut, İHD olarak "Kayıplar bulunsan failleri yargılansın" sloganı ile ülke genelinde başlattıkları eylemlerin devam ettiğini, sonuç alınıncaya kadar da sürdüreceklerini söyledi. Mehmet Zeki Doğan’ın kardeşi Emirhan Doğan ise gözaltına alınan ağabeyi Doğan’ın ne ölüsü ne de dirisine ulaşabildiklerini, adalet istediklerini belirtti. Doğan, ağabeyinin bekçilik yaptığı okulda bir gece yarısı gözaltına alındığını, zırhlı bir araca bindirildiğini, sonraki günlerde ise ağabeyinin ayakkabısı ve ceketini Zap Suyu kenarında bulunduğunu anlattı.
Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER