Hakkari'de Kar Altında Düğün

Hakkari’nin Boybeyi Köyü’nde Ersin Dalmaz ve Makbule Yılmaz çiftinin düğün töreni, kar yağışı altında gerçekleştirildi. Gece etkisini gösteren kar yağışı sabaha kadar sürerken, kardan dolayı köydeki ağaçlar devrildi, elektrik telleri koptu ve köy yolu ulaşıma kapandı.

Hakkari'de Kar Altında Düğün
Hakkari ve çevresinde yaklaşık 1 haftadan bu yana etkili olan kar yağışı dün akşamdan itibaren yerini yoğun kar yağışına bıraktı. Yoğun kar yağışı ile birlikte merkeze bağlı 67 köy ve 125 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Hakkari’ye 50 kilometre uzaklıkta bulunan Boybeyi Köyü’nde kar kalınlığı yer yer 30 santimetreye ulaştı. Köyde oturan Ersin Dalmaz ve Makbule Yılmaz çiftinin düğünü lapa lapa yağan kar yağışı altında yapıldı. Damat Dalmaz, davetlilerle birlikte kar yağışı altında halay çekti.
 
Yoğun kar yağışı elektrik kesintilerine de neden oldu. Hatların kopması sonucu Boybeyi Köyü ve çevredeki bir çok yerleşim alanına elektrik verilemedi. Köylüler, bu yıl kışın erken geldiğini belirterek, "Köyümüzdeki trafo yetersiz. En ufak bir kar yağdığında elektriklerimiz kesiliyor. Yetkililerin bu sorunumuzu gidermelerini istiyoruz" diye konuştu.
 
Hakkari il Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele edipleri kapalı olan köy yollarını arıza ekipleri kopan elektrik tellerini onarmak için çalışmalarına başladı. Hakkari merkeze bağlı Üzümcü Köyü’nden taziye ziyaretinden dönen Geçitli Köyü’ne ait 3 minibüs ve içerisindeki 30 yolcu ise Geçitli Köyü ile Durankaya Beldesi arasında yoğun yağıştan dolayı mahsur kaldı. Cahit Erol, taziye ziyareti için gittikleri Üzümcü Köyü’nden dönerken, araçların kara saplanması sonucu Geçitli ile Durankaya Beldesi arasında mahsur kaldıklarını belirterek, "İl Özel İdaresi’ini aradık. Bize ekip gönderdiler. Ekipler henüz bize ulaşmadı. İçimizde hasta olan yaşlı bir amcayı ambulansla Hakkari’ye gönderdik" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER