Hakkari'de 733 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı

Hakkari'de ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi’ kapsamında kent merkezindeki çeşitli okullarda okuyan 733 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Hakkari'de 733 Öğrenciye Bisiklet Dağıtıldı
Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle ’Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Projesi’ kapsamında 733 öğrenciye Hakkari il Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bisiklet dağıtıldı. Atatürk Kültür Merkezi önünde yapılan bisiklet dağıtımına Hakkari Valisi Yakup Canbolat, Hakkari Sağlık Müdürü Dr. Harun Aşan, Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgut, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı. Öğrencilere bisikletleri tek tek dağıtılırken, ilk kez bisiklet sahibi olan öğrencilerin mutlulukları ise gözlerinden okundu.
 
Proje kapsamında Hakkari’de 733 öğrenciye bisiklet dağıtıldığını söyleyen Hakkari Valisi Yakup Canbolat,"Türkiye genelinde 2016 yılı içerisinde toplamda 275 bin bisiklet dağıtıldı. Amaç gençlerimizin sağlıklı, sıhhatli ve onların fiziksel aktiviteye katılımlarını sağlamak. Ben buradan yeniden tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bisikletleri hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2016, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER