Hafta Sonu İçin Plan Yapanlar Dikkat!

Ocak ayının ortalarında olduğumuz şu günlerde sürekli değişen havalar vatandaşları şaşkına çevirmiş halde. Hafta sonu için plan yapan vatandaşlar hava durumunun nasıl olacağını merak ediyor... İzmir'de Cumartesi ve Pazar sağanak yağış bekleniyor... Pazar günü ise şiddetli fırtınaya hazırlıklı olun...

Hafta Sonu İçin Plan Yapanlar Dikkat!
Hava durumu son tahminleri korkuttu, kar Balkanlar'dan hızla yaklaşıyor! Başta İstanbul ve Ankara hava durumu olmak üzere 17 Ocak pazar gecesi kar yağışı Trakya'dan yurda giriyor. Soğuk havanın etkisi ile sıcaklıklar aniden düşecek ve kar yağışı pazartesi günü etkisini arttıracak.
 
KAR GELİYOR, PAZAR GÜNÜNE DİKKAT!
 
İstanbul hava durumu için meteoroloji uyardı. Şiddetli kar yğışı geliyor. Pazar gecesi Balkanlar'dan gelen kar yağışı pazartsi günü şiddetini arttıracak ve tüm yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına alacak.
 
2 GÜN LODOS ETKİSİNİ ARTTIRACAK!
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Denizi için şiddetli fırtına uyarısı yaptı. Cumartesi sabah saatlerinde başlaması beklenen fırtınanın 6 ila 8 kuvvetinde olacağı, feribot ulaşımı konusunda dikkatli olunması istendi.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz Tahminler Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Cumartesi sabahından itibaren Marmara Denizi'nde şiddetli fırtına beklendiği kaydedildi.
 
Açıklamada, şöyle denildi:
 
"Marmara Denizi'nde Cumartesi günü '16.01.2016' ilk saatlerden itibaren güney ve güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde '50-75km/s' fırtına bekleniyor. Fırtınanın Marmara Denizi'nde aynı gün '16.01.2016' akşam saatlerinden sonra etkisini azaltacağı tahmin ediliyor."
 
THY SEFERLERİNE LODOS İPTALİ
 
Türk Hava Yolları (THY), bugün ve yarın Atatürk Havalimanı'nda beklenen kuvvetli lodos nedeniyle iç ve dış hatta 75 seferi iptal ettiğini duyurdu.
 
THY'nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanması beklenen kuvvetli fırtına şiddetindeki lodos nedeniyle olası kapasite azaltılması doğrultusunda iç ve dış hatta planlanan bugün 25 yarın ise 50 sefer yapılamayacak.
 
Yolcular, seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu THY'nin internet sitesinden ya da "444 0 849" numaralı çağrı merkezinden öğrenebilecek.
 
İZMİR YAĞMURA DOYACAK
 
Geçtiğimiz haftalarda güneşe doyan İzmir’de ise bu hafta sonu sağanak yağışlar bekleniyor. Cumartesi ve Pazar günü yağmurun etkili olacağı İzmir’de yağışlar Pazartesi gününe kadar devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü  verilerine göre hafta sonu ve sonrasında İzmir’de kar yağışı görülmüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER