Hacılar Yurda Dönmeye Başladı

Kutsal topraklarda hac ibadetini tamamlayan ilk hacılar yurda döndü. Cidde’den İstanbul’a gelen hacılar yanlarında yakınları için zemzem suyu ve çeşitli hediyelik eşyalar getirdikleri görüldü.

Hacılar Yurda Dönmeye Başladı
Hac ibadetini tamamlayan hacılar Suudi Arabistan Havayolları’na ait bir uçakla saat 14.00’da Cidde’den İstanbul’a geldi. Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan hacılar çok mutlu olduklarını belirterek, tüm insanlar için orada dua ettiklerini söylediler. Atatürk Havalimanı’nda yakınları tarafından karşılanan hacılar hasret giderdiler.
 
AİLESİYLE BİRLİKTE HACI OLDU
 
Hac ibadetini kızı Beyza ve eşi Seval Aydın ile birlikte yerine getirmenin mutluluğu içerisinde olduğunu söyleyen Selçuk Aydın, “İlk defa haca gittim ve hac ibadetimi tamamlayıp döndüm. Hac için 4 yıl önce ismimizi yazdırmıştık. 6 yaşındaki küçük oğluma da çıkmıştı ama yaşı küçük olduğu için onu götüremedim ama kızım Beyza 12 yaşında olduğu için bizle birlikte geldi. Orada tüm İslam dünyasının fotoğrafı var. Orada durumu iyi olan insanda var çok fakir olup yerde yatan insanlar da var. Oranını manevi atmosferinden çok etkilendim” dedi.
 
BÖYLE BİRŞEY HERKESE NASİP OLMAZ
 
Babasıyla kutsal topraklara giden ve hac ibadetini tamamlayıp yurda dönen 12 yaşındaki Beyza Aydın ise şunları söyledi: “Bu yaşta böyle bir tecrübe yaşadığım için çok mutluyum. Türkiye’yi de çok özledim şuan buralara geldiğim için de çok mutluyum. Orada ilk indiğimde çok heyecanlandım. Kabe’yi tavaf ederken çok mutlu oldum çünkü böyle bir şey herkese nasip olmuyor.”
 
YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM
 
Hacılardan Aslan Açay ise “ Oradaki her şey anlatılmaz yaşanır. İnsan yeniden doğmuş gibi oluyor. Daha önce umreye gitmiştim ama ilk kez haca gidiyorum. Orada bambaşka bir manevi hava var ve kendinizi boşlukta hissediyorsunuz. 6 milyon insan var herkes birbirine saygı gösteriyor. Burada ufak bir maçta neler oluyor ama orada 6 milyon insan birbirine saygı duyuyor” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER