Hacı Boydak Tahliye Edildi

Kayseri'de Gülen cemaatine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak tahliye oldu.

Hacı Boydak Tahliye Edildi
Boydak'ın yargılanmasına tutuksuz devam edilecek.Boydak Holding Ceo'su Memduh Boydak hakkında ise bir karar çıkmadı. Hurriyet.com.tr'nin telefonla ulaştığı Bekir Boydak, 'Tahliye kararı verilmiş' dedi.
 
70 GÜN TUTUKLU KALDI
 
Hacı Boydak ve kardeşi Memduh Boydak, Sincan Cazaevi'nde tutuklu bulunuyordu. Boydak kardeşler geçtiğimiz mart ayı başında tutuklanmıştı. 
 
İSTİKBAL VE BELLONA DAHİL 41 ŞİRKETİN SAHİBİ
 
1957 yılında kurulan Boydak Holding, 8 ayrı sektörde 41 şirkete sahip. Boydak Holding çatısı altında, İstikbal, Bellona, Mondi, İstikbal Mutfak - Banyo, Hes Kablo, Boyteks, Form Sünger gibi firmalar bulunuyor. 14 bine yakın çalışanı bulunan holding, 140 ülkeye ihracat yapıyor.
 
Yurtdışında 342 bayisi bulunuyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde 7, ikinci en büyük sanayi kuruluşu listesinde ise 1 şirketi ile yer alıyor. 201 yılında 6.9 milyar lira ciro elde etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER