'Gürcüler İle Türkler Yeni Türkiye'yi İnşa Ediyor'

Gürcistan Devlet Bakanı Gela Dumbadze, Bursa’nın İznik İlçesi’ni ziyaretinde, Türkiye’deki Gürcülerin siyaset ve ticarette başarılı olmalarının memnuniyet verici olduğunu belirterek, “Türkiye’de çok Gürcü yaşıyor ve Türk halkı ile beraber yeni Türkiye’yi inşa ediyorlar. Bu da bizleri çok memnun ediyor” dedi.

'Gürcüler İle Türkler Yeni Türkiye'yi İnşa Ediyor'
Gürcistan Diaspora Sorumlu Devlet Bakanı Gela Dumbadze ve Ankara Büyükelçisi Iraklı Koplatadze, İznik’i ziyaret etti. Heyet ilk olarak İznik Belediye Başkanı Ak Parti’li Osman Sargın’la bir araya geldi. Bakan Dumbadze, belediye ziyaretinde, "Türkiyeli Gürcülerin güler yüzünü gördüm ve çok mutlu oldum. Siyasette, ticarette ve kısacası her alanda başarılı olmaları memnuniyet verici" dedi. Belediye Başkanı Sargın, Gürcü Bakana İznik Çinisi hediye etti.
 
Belediyenin ardından Batum Kafkas Kültür Derneğini ziyaret eden Dumbadze, burada soydaşları ile bir araya geldi. Kısa bir sohbetin ardından Ayasofya Camii’ne geçen heyet, burada yetkililerden bilgi aldı. Ayasofya ziyareti sonrası çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Devlet Bakanı Dumbadze, "İznik’e gelmem benim için çok önemli bir ziyarettir. Belediye başkanı Osman Sargın’a teşekkür ediyorum misafirperverliğinden dolayı. Türkiye’de çok Gürcü yaşıyor ve Türk halkı ile beraber yeni Türkiye’yi inşa ediyorlar. Bu da bizleri çok memnun ediyor. İznik çok güzel bir yer. Halkı güler yüzlü. İznik Dünya kültür anlamında büyük bir yer, Ayasofya’da bunu işaret etmekte ve hissettirmekte" dedi.
 
Gürcü Bakan ziyaretlerin ardından İznik’ten ayrıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER