banner51

Güngören Davasında Karar

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Güngören’de 17 kişi ile doğmamış bir bebeğin öldüğü ve 90 kişi’nin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili görülen davaya ilişkin kararını dün açıkladı.Aileler ise karar tepki gösterdi....

Güngören’de 17 kişi ile doğmamış bir bebeğin öldüğü ve 90 kişi’nin yaralandığı bombalı saldırıya ilişkin davada çıkan sonuç, saldırıda ölenlerin ailelerini memnun etmedi. Aileler, saldırıda hayatını kaybedenler için yapılan anıta siyah çelen bırakarak, davayı temyize götüreceklerini söyledi. 
 
 Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Hüseyin Türeli ve Nusret Tebiş için toplamda 18 kez ağırlaştırılmış müebbet cezası verirken, bir sanığın beraatine ve diğer 6 sanık için de değişen oranlarda cezalar verdi. Ancak verilen bu karar aileleri memnun etmedi.
 
 Aileler diğer sanıkların da 2 sanık gibi müebbetle cezalandırılması gerektiğini ve durumu temyize götüreceklerini söyledi. Saldırıda hayatlarını kaybedenlerin ailelerinin avukatı Yusuf Şenel, karardan kısmen memnun olduklarını ancak kararı temyize götüreceklerini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER