Güney Sudan'a Uçak Gönderildi

Dışişleri Bakanlığı, Güney Sudan Cumhuriyeti’nde yaşanan olaylar nedeniyle yurda dönmek isteyen vatandaşların tahliyesi için Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçağın Güney Sudan’ın başkenti Juba’ya gönderildiğini açıkladı.

Güney Sudan'a Uçak Gönderildi

 

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "Güney Sudan Cumhuriyeti’nde son günlerde yaşanan olaylar nedeniyle, bu ülkede bulunan ve yurda dönmek isteyen vatandaşlarımızın tahliyesi için Hava Kuvvetlerimize ait bir uçak bugün (27 Aralık) Güney Sudan’ın başkenti Juba’ya gönderilmiştir. Uçağımız vatandaşlarımızla birlikte Juba’dan ülkemize müteveccihen yola çıkmış olup, bu gece ülkemize dönmesi beklenmektedir" denildi.
 
Açıklamada, Güney Sudan’da gelişmeleri yakından takip edildiği vurgulanarak, "Çatışmaların bir an önce sona erdirilmesini, sorunlara barışçı yöntemlerle çözüm bulunmasını ve itidal içinde hareket edilmesini bekliyoruz. Türkiye, Güney Sudan’ın bağımsızlığından bu yana izleyegeldiği tutum çerçevesinde, ülkenin kalkınması, güvenlik ve istikrarın tesisi için uluslararası toplumla işbirliği içerisinde, her türlü desteği vermeye ve üzerine düşeni yapmaya devam edecektir" ifadesi kullanıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER