Güneş Panelli Bisiklette Müzik Keyfi

Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde yaşayan 48 yaşındaki Hasan Aksoy, bisikletiyle gezinirken dijital müzik çaları için kullandığı pillerin pahalıya gelmesi üzerine ilginç bir çözüm buldu. Bisikletine güneş paneli taktıran Aksoy tasarruf ederken, bisikletin görüntüsü ilgi uyandırdı.

Güneş Panelli Bisiklette Müzik Keyfi
Güneşli gün sayısının en fazla olduğu şehirlerin başında gelen Muğla’nın Ortaca İlçesi Güzelyurt Mahallesi’nde yaşayan işsiz Hasan Aksoy, bunu fırsata çevirdi. İlk zamanlar dijital müzik çalarını pil ile çalıştıran Aksoy, pil masrafının fazla olması üzerine çare aradı. Bisikletine 150 lira masraf ederek güneş paneli taktıran Aksoy, bu sorunu güneş enerjisiyle çözdü.
 
’GÜNEŞ PANELİ İLAÇ GİBİ GELDİ’
 
Bisikletinde oluşan görüntünün görenlerin dikkatini çektiğini belirten Hasan Aksoy şunları söyledi:
 
"Bisikletimle dolaşırken müzik dinlemek çok hoşuma gidiyor. Beni bu şekilde görenler, biraz yadırgıyor. Kimisinin de hoşuna gidiyor, beni durdurup müzik dinliyorlar. Ama bu zevk bana pahalıya mal oluyordu. Önce pille çalıştırıyordum, çok kısa sürede pil bitiyor sürekli pil alıyordum. Sonra aklıma geldi. ’Ben niye güneş paneli taktırmayayım’ dedim ve bir ustaya gittim. Fiyatını sordum ve bir ay içinde kullandığım pile eş gelince hemen güneş paneli taktırdım. Bana 150 liraya mal oldu. Şimdi hiç pil sorunum yok. Güneş paneli bana ilaç gibi geldi."
Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2016, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER