Gül,Kurban Bağışında Bulundu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fatih Camii’nde kıldığı cuma namazının ardından Fatih’teki İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. Gül, burada Filistin ve Doğu Türkistan için iki hisse kurban bağışında bulundu.

Gül,Kurban Bağışında Bulundu
 
Abdullah Gül, cuma namazını kılmak için geldiği Fatih Camii’nde Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İHH Başkanı Bülent Yıldırım tarafından karşılandı. Cuma namazının ardından camiden çıkan çok sayıda vatandaş cami avlusunda Gül’ün çıkışını bekledi. Gül, camiden çıkışı sırasında vatandaşlar tarafından alkışlandı. Vatandaşlar Abdullah Gül’e yoğun ilgi gösterirken, cep telefonlarıyla Gül’ü görüntülemeye çalışmaları izdihama neden oldu. Gül, fotoğraf çekilme talebinde bulunan bazı vatandaşları geri çevirmedi. Suriyeli olduğunu söyleyen bir kişi ise Gül’e elindeki tesbihi hediye etti.
 
KURBAN BAĞIŞINDA BULUNDU
 
Abdullah Gül, İHH Başkanı Bülent Yıldırım ile birlikte yürüyerek vakfın Fatih Camii’nin yakınında bulunan merkezine geçti. Ziyaret sırasında Gül’ün vakıfa Doğu Türkistan ve Filistin için 2 hisse kurban bağışında bulunduğu öğrenildi. Yaklaşık yarım saat süren ziyaretin ardından Gül, gazetecilerin soru talebine yanıt vermeden vakıftan ayrıldı. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, "Kendileri cuma namazını kılmak için Fatih Camii’ne geldi. Bizde kendisini çayımızı içmesi için vakfımıza davet ettik. Gelmişken iki hisse kurban bağışında bulundu. Bağışların biri Filistin’e diğeri Doğu Türkistan’a yapıldı. Bence buraların tercih edilmesi de anlamlıydı çünkü islam dünyasının iki tane problemli ve mazlum coğrafyasını tercih etmişti" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER