Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi

İzmit’teki Cengiz Topel Havaalanı’ndan geçen pazar günü Konya’ya gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra Kartepe’de düşen Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığı’a ait S-70B Sikorsky tipi helikopterdeki 4 şehitten Denizaltı Savunma (DSA) Astsubay Üstçavuş 28 yaşındaki Ömer Burak Öğüt’ün cenazesi, Eskişehir’de gözyaşları içinde toprağa verildi.

Gözyaşları İçinde Toprağa Verildi
Şehit DSA Astsubay Üstçavuş Ömer Burak Öğüt için bugün Eskişehir Reşadiye Camii’nde ikindi namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Vali Vekili Rıza Dalan, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AK Parti Milletvekili Salih Koca, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, şehidin eşi 27 yaşındaki Eda Nur Öğüt, çocukları 3 yaşındaki Bekir Bora ve 1 yaşında Berk Buğra, babası Hüseyin İzzet Öğüt, annesi Jale Nur Öğüt, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Bakan Nabi Avcı cami bahçesinde şehidin eşi, anne ve babası ile yakınlarına başsağlığı diledi.
 
Bağ-Kur emeklisi olan baba Hüseyin İzzet Öğüt eğilip oğlunun tabutunu öptü. Şehit eşi Eda Nur Öğüt törende sürekli gözyaşı döktü, kucağındaki çocukları Berk Buğra elinde renkli plastik topla, ağabeyi Bekir Bora ise oyuncak polis arabasıyla oynadı.
 
İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra şehit Ömer Burak Öğüt’ün Türk bayrağına sarılı tabutu askerlerin omzunda taşınarak top arabasına konuldu. Bu sırada Emekli komando astsubay Yılmaz Demirözçelik üzerinde şehidin fotoğrafının yer aldığı ’Devletimiz bizi İmralı kadar değer vermedi. Hepimiz şehit astsubay Ömer Burak Öğüt’üz’ yazılı afişi törene katılanlara göterdi. Polisler emekli astsubayı uzaklaştırdı.
 
Öğüt’ün cenazesi götürüldüğü Vişnelik Mahallesi’ndeki Hava Şehitliği’nde gözyaşları içinde toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER