Gözaltına Alınan 5 Polis Adliyede

Manisa başta olmak üzere 5 ilde polisin düzenlediği ’paralel yapı’ operasyonunda gözaltına alınan, aralarında Manisa İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube eski müdürünün de bulunduğu 5 polis adliyeye sevk edildi.

Gözaltına Alınan 5 Polis Adliyede
Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, geçen 27 Ekim’de sabaha karşı, paralel devlet yapılanması içinde yer aldıkları, usulsüz dinleme, evrakta sahtecilik, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel bilgilere usulsüz ulaşma ve depolama suçlarını işledikleri öne sürülen polislere yönelik olarak Manisa, Konya, Ankara, Kastamonu ve Afyonkarahisar’da operasyon düzenledi.
 
Manisa İstihbarat Şubesi eski Müdürü M.D. Afyonkarahisar’da gözaltına alındı. M.D., gibi daha önce Manisa’da İstihbarat Şube’de görev yapmış polis memurları H.D., B.K., O.K. ve R.Ö. de diğer illerde gözaltına alındı. Manisa’ya getirilen şüphelileler, polisteki işlemlerinin ardından bugün Manisa Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilip, kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi.
 
Sağlık sorunları bulunan şüphelilerden O.K., diğer şüphelilerden 1 saat sonra adliyeye getirildi. Adliyeye getirilirken kendisini görüntülemek isteyen basın mensuplarına, "Özgür basın varsa konuşacağım" diyen O.K., meslektaşları tarafından susturuldu.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER