Gözaltıları Protesto Ettiler

İstanbul Üniversitesi öğrencisi bir grup, dün polisin müdahalesiyle gözaltına alınan arkadaşlarına destek vermek için Fen Fakültesi önünde toplandı. Polisin tutumunu protesto eden öğrenciler, arkadaşlarını haksız yere gözaltına alındığını savundu. Bu sırada İnşaat İş Sendikası üyesi bir grup öğrencilere katılarak destek verdi. Yapılan basın açıklamasının ardından öğrenciler üniversiteye geri döndü.

Gözaltıları Protesto Ettiler
 
İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi’nde dün karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan satırlı-sopalı kavgaya polis müdahale etmiş, 9’u Müslüman Gençlik grubundan olmak üzere 42 öğrenciyi gözaltına almıştı. Bu sırada göstericilerden bazıları üzerinde DEV - GENÇ yazılı pankart açmaya çalışmış polis izin vermemişti. Gözaltıları protesto eden yaklaşık 150 öğrenci, saat 14.30 sıralarında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi önünde toplandı. Bu grup, 33 öğrencinin serbest bırakılmasını isteyerek, “IŞİD defol üniversiteler bizimdir” diye slogan attı. IŞİD’i savunan öğrencilerin saldırılarına uğradıklarını, bu sırada arkadaşları 33 kişinin gözaltına alındığını söyleyen öğrenciler, polisin ek gözaltı süresi aldığını belirtti.
 
Polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Bu sırada İnşaat İş Sendikası üyesi bir grup, taşıdıkları ‘İnşaat işçileri devrimci öğrencilerin yanında’ yazılı pankartla öğrencilere destek verdi. Yapılan basın açıklamasının ardından öğrenciler, üniversiteye geri döndü.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER